| AdamSandler a întrebat:

Hey TPU!
Cand mi-am cumparat laptopul am avut instalat pe el Windows 7 cu o singura partitie [ C: ]...si cred ca l-am virusat rau de tot straight face
Am incercat sa instalez windowsul de pe DVD apoi de pe un stick bootabil dar imi ramane ecranul negru...am intrebat pe cineva care stie d'astea si mi-a zis ca ar trebui sa il formatez. Dar cum sa il formatez, caci nu incepe instalarea cum e normal? Ramane ecranul negru inainte sa inceapa instalarea.
Am auzit ca pot sa il formatez inainte de instalare thinking Dar cum, caci eu nu'stiu' d'astea?

1 răspuns:
| seby005 a răspuns:

Sal nu prea ai cum sa-l partitionezi daca nu porneste.Era setat din bios ca primary boot drive sa fie unitatea optica? daca nu asta e problema. Sigur e dvd-ul si stikul botabil? Studiaza asta pentru alte informatii:http://forum.chip.ro/showthread.php?t=99402