| funnyboy a întrebat:

Care este cel mai periculos virus si cum il pot creea.

Răspuns Câştigător
15 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Trebuie sa stii sa programezi bine.Virusii nu se fac cu programe care le descarci de pe net.

Am vazut ca vrei sa testezi un anti virus.Mai bine nu incerca cu virusi foarte periculosi.Pot sa treaca usor de avira sa nu ii detecteze, poate e mai e si virus care se raspandeste singur din PC-ul tau.

Majoritatea virusilor nu se mai bazeaza pe distrus.Doar daca nu ai ce face creezi un virus care sa stearga/ingreuneze..etc.Sunt virusi care au un scop, trimit date din PC.Mai bine nu incerca.

Si nu ai de unde sa iei decat keylogger. Ceilalti virusi nu ii pune nimeni pe net pentru ca pot ajunge in mana celor care fac anti-virusi si degeaba mai construiesc acel virus.

| costis a răspuns:

Tu poti doar sa iei.

| Anonim187 a răspuns:

Ce haceri ce mana 8-a rolling on the floor)) keylogger nu e virus.
legat de intrebarea ta: "Hey TPU! Care este cel mai periculos virus si cum il pot creea. Funda!"
R: Daca aveai 1% cunostinte minime despre asa ceva nu mai intrebai cum il poti creea. Se programeaza, asa il creezi laughing Degeaba iti explicam cum il poti creea daca nu ai cunostinte minime despre programare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti trebuie cunostinte foarte solide de programare pentru a crea asa ceva.

| xplicitstudio a răspuns (pentru suntserios):

Daca urmaresti video-ul, vei vedea ca nu trebuie nicio cunostinta.

| suntserios a răspuns (pentru xplicitstudio):

Repet keylogger ul nu este un virus.

in filmulet se arat cum sa instalezi un keylogger. Intrebarea era cu totul alta si raspunsul tau nu are nicio legatura cu ea

| xplicitstudio a răspuns (pentru suntserios):

El vrea sa se razbune... Eu i-am dat o solutie. Acum da-i si tu una, daca te crezi destept. Spune-i un virus si spune-i si cum se face.

| suntserios a răspuns (pentru xplicitstudio):

Nu spune nicaieri ca vrea sa se razbune. a intrebat cum poate sa faca un virus foarte puternic si eu i am spus ca are nevoie de cunostinte solide de programare. daca vrei sa faci un virus ai nevoie de cunostinte legate de sistemul de operare si cum functioneaza acesta, in cazul windows ului ai nevoie sa stii ce sunt registrii, cum functioneaza, ce e ala un executabil, cum e creat si cum poate fi afectat, ai nevoie de cunostinte de scripting etc depinde de ce vrei sa faci

| iuli000 a răspuns:

Cola cu pepsi!

| CleverAdvisor a răspuns:

Virusul Delfin e foarte periculos.

| funnyboy explică:

Nu virusuri inofensive ceva care sa poata sa imi strice calculatorul macar sa mi-l trimiteti prin E-mail

| anonim_4396 a răspuns (pentru funnyboy):

Pei nu poti tu sa faci este prea greu si scump si chiar nu stiu de ce vrei sa faci rau!

| funnyboy explică (pentru anonim_4396):

Nu vreau sa fac rau fac un experimentbig grin vreau sa vad cat rezista vechiul me PC cu antivirusul avira si cem mai periculos virus

| anonim_4396 a răspuns (pentru funnyboy):

Nu merita sa il strici... Nu are rost daca da descarca o gramada de jocuri si rezolvi problema numai bine te joci nu?winkingbig grin