| anonim_4396 a întrebat:

Hey,TPU!
Care este cel mai stabil și cel mai bun sistem de operare dintre Windows 7 sau Windows 8.1?
Ce sistem îmi recomandați să instalez pentru laptop-ul meu dintre Windows 7 sau Windows 8.1?
Link-ul spre specificațiile laptop-ului meu este:
Link 1:
http://www.evomag.ro/......77052.html

Link 2: http://www.emag.ro/......DP3PZBBBM/

Cel mai bun răspuns va primi fundă!

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Windows 7

29 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu recomand windows 7, din moment ce am instalat vreo 1000 de sisteme de operare ce crezi ma pricep?

| 28cosmin a răspuns (pentru RAY):

Nu știu ce să zic!

| RAY a răspuns (pentru 28cosmin):

Windows 8.1 e bun dar e foarte deranjant aplicatile alea, eu as recomanda windows 10 cel mai bun din toate pentru un utilizator incepator, dar nu pentru un gamer ca am avut probleme la driverul video

| 28cosmin a răspuns (pentru RAY):

Eu nu recomand Windows 10 deloc că este gratis în primele 12 luni, iar apoi te pune să îl cumperi tu cu licență.

| RAY a răspuns (pentru 28cosmin):

Windows 7 booteaza mai greu, windows 8.1 mai rapid, windows 7 se instaleaza mai rapid, windows 8.1 mai greu, windows 7 seamana mai mult cu xp, windows 8.1 zici ca e android, windows 7 e foarte bun pentru pc old ca vine cu multe drivere, windows 10 e ceva intre astea doua, de asta il pun pe primul loc, doar O.S il intrece

| RAY a răspuns (pentru 28cosmin):

Eu il am permanant pe cd cu licenta, eu vorbeam de licenta, versiunea full, si asa un windows il scimbi dupa 12 luni, asta e tampenie cu licenta, orice windows se duce in timp

| 28cosmin a răspuns (pentru RAY):

Da dar dacă știi să păstrezi calculatorul/laptop-ul curat ai un Sistem de operare Windows curat.

| RAY a răspuns (pentru 28cosmin):

Si dupa un an nu stiu

| 28cosmin a răspuns (pentru RAY):

Deci mai pe scurt Windows 7 este cel mai stabil?
Tu ce sistem de operare windows ai?

| 28cosmin a răspuns (pentru RAY):

Windows 7 este cel mai stabil și bun?

| RAY a răspuns (pentru 28cosmin):

Trebuie sa tinem cont si de partea hardware, pe un sistem bun windows 7 e cel mai bun, eu am windows 7 merge foarte ok pentru mine, repet conteaza foarte mult partea hardware, cpu, ram, hard etc daca isi iei un ssd va zbura orice windows

| 28cosmin a răspuns (pentru RAY):

Dar dacă te-ai uitat la laptop-ul, laptop-ul meu este bun așa pentru a rula Windows 7?

| RAY a răspuns (pentru 28cosmin):

Sa spunem ca as veni sasi instalez windowsul acasa, tias instala windows 10, de ce? pai vine cu drivere multe, booteaza rapid, tot ce va veni de acuma va vi compatibil cu windows 10, din pacate nu ai placa video dedicata, hardul 5400 rpm calitate slaba, pentru fb, muzica, filme, navigare pe internet e bun si cateva jocurii old gen fifa 2014

| RAY a răspuns (pentru 28cosmin):

Eu mias baga un ssd Samsung costa 250 de ron, ar merge super

| 28cosmin a răspuns (pentru RAY):

Da dar windows 10 este scump acum aștept să mai scadă, eu drivere și pentru windows 7, 8 și 10.

| RAY a răspuns (pentru 28cosmin):

Atunci baga windows 7

| 28cosmin a răspuns (pentru RAY):

Tu ce sistem windows îmi recomanzi să îmi instalez între Windows 7 sau Windows 8.1?

| RAY a răspuns (pentru 28cosmin):

Windows 7 man

| 28cosmin a răspuns (pentru RAY):

Ce păreri ai despre laptop-ul meu?

| RAY a răspuns (pentru 28cosmin):

Ti-am spus pentru un utilizator care sta pe fb, TPU, asculta muzica, vede un film e ok

| 28cosmin a răspuns (pentru RAY):

De unde pot descărca și eu un Windows 7 Ultimate SP1 dar să fie bun?

| RAY a răspuns (pentru 28cosmin):

Alo asta e piraterie ce imi spui aici

| 28cosmin a răspuns (pentru RAY):

Ok atunci nu mai spune.

| RAY a răspuns (pentru 28cosmin):

Isi dau mesaj

| 28cosmin a răspuns (pentru RAY):

Mai trimite-mi odată mesajul.

| 28cosmin a răspuns (pentru RAY):

Mai uită-te și tu la mesaje.

| 28cosmin a răspuns (pentru RAY):

Vezi că ți-am trimis un mesaj verific-ăl și răspunde-mi la el.

| RAY a răspuns (pentru 28cosmin):

Windows 7

| Silvyu_Stratulat_2000 a răspuns:

Windows 7 e mult mai bun decat 8.1. Nici intr-un caz 8.1 e la fel de rau ca si 10.

| VanH3lsing a răspuns:

Ai inteles prost. Windows 10 e gratis in primul an in care-l activezi dupa o licenta valida de Windows 7 sau 8. Adica iti ramane permanent.