| th3truth a întrebat:

Ce placa video ati alege pentru gaming AMD sau nVidia?

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Nvidia, calr.

| Narcis2007 a răspuns:

Personal as alege nVIDIA

| Danişor a răspuns:

Cine zice ca doar nVidia este pentru jocuri si ATi nu este?
ATi gaming graphics iti zice ceva?
Calculatoarele "Alienware" sunt cele mai destepte, sunt facute special pentru jocuri si folosesc placile video Ati, de ce crezi ca ar pune ATi in acele calculatoare gaming daca ATi nu ar fi si pentru jocuri?
Deja cred ca s-a si lansat ATI HD6970 care va fi cu mult mai bun decat ATI HD5670 sau nVIDIA GTS 460.
Uita-te mai jos pe pagina celor de la Alienware(chiar in josul paginii), da click pe acele grafice vezi rezultatele de la ATI si nVIDIA de aceleasi configuratii, aceleasi frecvente, aceeasi memorie si sa vezi cu cat este ATI mai bun decat nVIDIA cand este vorba de jocuri si acele calculatoare au folosit abia ATI HD 4870 X2.
http://www.alienware.com/microsite/ati/ati-radeon-4800-series.aspx
Nu eu zic asta, ci profesionistii care creaza calculatoare gaming. Sper ca te-am ajutat machiar am incercat. Funda?