| denisTiky a întrebat:

Ce procesor imi recomandati? Am socket 775 si eu ma gandeam la Intel core 2 extreme dar am vazut si Intel xeon care este si pentru socket 771 dar si socekt 775 insa daca imi recomandati xeon si este pe socket 771 nu-i nici o problema deoarece iau un adaptor pentru socket 775. (Am Intel core 2 duo) Si apropo, sa imi trimiteti si un link cu procesorul recomandat. Multumesc

Răspuns Câştigător
| octav005 a răspuns:

Uite aici un procesor. cred ca este cel mai bun pentru socket 775.

procesorul este Intel core 2 extreme qx9770

este quad core la 3, 2 ghz. 12mb cache. necesita un cooler destul de puternic. de 136w

in benckmark a obtinut un scor bunice 4642 de puncte

| denisTiky explică (pentru octav005):

Ok, din cate mi-ai spus tu de procesor este foarte bun de aia ti-am dat si funda, insa unde pot gasi procesorul...da-mi un link te rog (daca este second hand nu e nimic)

| octav005 a răspuns (pentru denisTiky):

Pe olx
poti cauta

| denisTiky explică (pentru octav005):

Nu am gasit )=
da-mi link

| octav005 a răspuns (pentru denisTiky):

Am gasit doar qx6700

10 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Core 2 Quad Q9650

| denisTiky explică (pentru CPAElites):

Dami un link de la el, e foarte bun dar nu il gasesc nicaieri.

| denisTiky explică (pentru CPAElites):

Multumesc mult! Tocmai l-am comandat si chiar imi pare rau ca nu ti-am dat tie funda )=

| SilviaDulcik a răspuns:

Recomand să cauți un Core2Quad SH.
Am găsit totuși acest procesor: https://www.olx.ro/......8BMuN.html promoted
Pare să fie un Xeon făcut pentru Socket 775, nu vei mai avea nevoie de adaptor.