| SweetStrawberry a întrebat:

Hey TPU!
Ce Windows ar fi potrivit pentru un calculator cu HDD:1 TB, memoria de 4 GB RAM si care poate avea memoria RAM mariata pana la 64 GB?
In prezet am Windows XP(singurul pe care l-am avut).
Mai vreau sa stiu daca credeti ca pc-ul meu este bun sau nu.

10 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

10 sau 7
de 64 bit
8, 1 eu nu l-as incerca.

| peperonies a răspuns:

Poti sa iti pui windows 10 o sa mearga bine. mai bine ca 7.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa ai si hdd de 250gb, tot asa merge
Cu ce vrei sa te ajut daca ai zis doar memoria ram?

| SweetStrawberry explică (pentru anonim_4396):

Pai.Placa video:GT 630 2048 MB si Optic Samsung :24XDVD-RW.Pe eticheta simstemului(unitatii) spune ca este un calculator care se poate folosi si in Gaming.Mai scrie si G2020.

| Salontanul a răspuns (pentru SweetStrawberry):

Poti pune Windows 7 si 8.1, linistit. Ideea este sa pui pe 64 bit ca sa recunosca integral memoria.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SweetStrawberry):

Poti sa pui ce Windows vrei, pune 7, 8 sau 10
E pacat sa ai XP pe un asa calculator
WIndows XP folosesti daca ai procesor single core si placa video integrata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti merge fiecare Windows, oricum
Si pe un rahat de 2gb merge Windows 10

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Windows 7 iti va merge perfect. N-ai ce face cu windows xp. Nu mai merge la fel de bine de cand i-au oprit upgrade-urile. Daca ai un procesor, un hard, o placa de baza si o sursa buna. Da! happy

| xantersiatat a răspuns:

Cred ca Windows 7 este mai mult decat suficient, dar poti pune si 10. In legatura cu performanta pc-ului, nu am cum sa iti spun cat de bun este, deoarece nu stiu celelalte specificatii.(btw, iti ecomand sa iti mai pui 4 gb de ram, pentru mai mare performanta)