| GabeN a întrebat:

Ce ziceti:sa imi fac un upgrade la computer de 25 milioane sau sa cumpar unul de 25 milioane?
Va rog frumos, sunt in dilema ca nu ruleaza BF3 sad

FUNDAAAAAAAAAAAAAAA! Big Mare funda happy

Răspuns Câştigător
| IonutAxi a răspuns:

Cel mai bine e ca iti cumperi tu unul nou, iti trebuie pentru gaming? Daca da atunci ia-ti un desktop, daca nu ai nevoie de gaming poti sa iti iei un laptop f bun la pretul asta. Succes

9 răspunsuri:
| IulianP a răspuns:

Salut. Spune ce componente ai acum pentru a vedea daca merita un upgrade.
Daca nu, te ajut eu cu o configuratie in 2500 RON.
Cand vrei sa faci achizitia?

| GabeN explică (pentru IulianP):

Pai am asa : AMD Athlon x4 dual core 4000+ 2. 10GHz
Nvidia GeForce 8600 GT
2gb ram
Win 7 32 bit happy Cam praf pentru BF3...

| IulianP a răspuns (pentru GabeN):

Ce monitor ai? Rezolutia maxima?
HDD-ul si unitatea optica sunt pe IDE(mufa lata) sau pe SATA(mufa ingusta)?
Cand vrei sa-l cumperi?

| GabeN explică (pentru IulianP):

Pai am un monitor BENQ cu rez. 1440x1240 cv de genu' sad Oricum sunt pe alt computer acum si am SATA.Nu stiu cam prin iunie prin vac. de vara happy

| IulianP a răspuns (pentru GabeN):

Atunci nu are rost sa vorbim acum, deoarece pana atunci se pot schimba multe.

| AstonMartin a răspuns:

Salut! Iti recomand, orientativ, urmatoarele: procesor ivy bridge quad core, aparut acum in aprilie 2012, placa de baza cu sata 3 si usb 3, generatie noua 2012, placa video tot din 2012 cu consum mic, si foarte rece, 8 gb de ram la 1600 mhz, si sursa de calitate care va tine lejer aceste componente si plus ce mai ai tu (hdd dvdrw, ventilatoare etc.)http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/509782/ dar pana in vara se vor mai schimba preturile, si probabil vor mai aparea si alte componente. Numai bine!

| AstonMartin a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/509782/
Daca pui punct sau virgula dupa un link pcgarage, se pare ca nu merge, lol.

| ghostk1d a răspuns:

Fa i upgrade :d...eu pe laptop am dat 40mil..schimba processoru si cardul video:d. ceva ram. minim3gb si vreun hard disc de 500gb..si nu ajungi la 25mil...mai raman si banutibig grin