| MasterMirror a întrebat:

Cea mai grea intrebacea aici:
Cum fac, ca folosind routerul asta: http://www.emag.ro/......E35V7BBBM/ SAU ASTA: http://www.emag.ro/router-wireless-n150-tp-link-tl-wr710 n/pd/D52WXBBBM/ sa pot lega telefonul la ele prin wifi si sa scoata sunet pe usb folosind placa de sunet din linkul asta: http://www.cel.ro/placi-de-sunet/placa-de-sunet-logilink -ua0053-usb-l/. DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Da, deci poti partial si nu poti.
Uite mai precis: Trebuie sa cumperi un hub usb, sa iti asumi raspunderea ca s-ar putea sa nu functioneze sau sa il strici. Pe router ai sa pui openwrt, iar cum el are memorie flash mica, ai nevoie de hub ca sa atasezi atat placa aia de sunet, cat si stick-ul. Iar din openwrt, ai sa pui pachet ca sa detecteze hub-ul, pachet pentru montarea usb. Iar dupa, restul de pachete le bagi direct in stick, adica inclusiv cel pentru audio. Si doar asa o sa rezolvi.

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pai placa aia de sunet unde vrei sa fie conectata?

| MasterMirror explică (pentru sltlp):

DA, routerul respectiv are USB port. si placa de sunet vreau sa o atasez acolo, ca prin wifi sa pot reda de pe telefon in placa aia de sunet

| sltlp a răspuns (pentru MasterMirror):

Da, deci poti partial si nu poti.
Uite mai precis: Trebuie sa cumperi un hub usb, sa iti asumi raspunderea ca s-ar putea sa nu functioneze sau sa il strici. Pe router ai sa pui openwrt, iar cum el are memorie flash mica, ai nevoie de hub ca sa atasezi atat placa aia de sunet, cat si stick-ul. Iar din openwrt, ai sa pui pachet ca sa detecteze hub-ul, pachet pentru montarea usb. Iar dupa, restul de pachete le bagi direct in stick, adica inclusiv cel pentru audio. Si doar asa o sa rezolvi.