| George_Gabriel_Ion_1995 a întrebat:

chiar am o problema mare.Proful meu de info vrea sa ii dam un site creat de noi,dar pe stick, sau disc.Pe scurt, el vrea sa vada site-ul fara sa acceseze internetul.Cum pot salva scriptul/codul siteului,pe ce sa il salvez,si ce fac ca sa il pot deschide de exemplu, pe Chrome fara sa ma conectez la internet.
Ofer panglica si aprecierile mele celui care imi poate raspunde.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Orice pagina salvata ca. html poate fi deschisa si vizualizata in browser... ma intreb tu cum faci site ul ala daca nici macat nu stii sa il deschizi intr un browser?

| George_Gabriel_Ion_1995 explică (pentru suntserios):

Sa faci un site e floare la ureche, daca stiai atat de multe mi-ai fi dat un raspuns! Nu o critica...

| Brotacelul a răspuns:

Salvezi sablonul paginii intr-un notepad, cu denumirea, de exemplu, index.html. Cand vei accesa fisierul se va deschide in browser, fara a fi necesara conexiunea la internet.