| anonim_4396 a întrebat:

Hey,TPU,cum fac sa schimb o placuta ram la pc-ul meu?
Faza este ca e in garantie si nu am voie sa-l desfac,si din cate stiu, ei nu-ti schimba un lucru daca nu are probleme.

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Du-te cu pc-ul la magazinul de unde l-ai achizitionat, impreuna cu placuta ram si spune-le ca vrei sa o pui, dar fara sa pierzi garantia. Daca distanta este prea mare, deranjul este prea mare, desfa tu pc-ul si pune-i placuta ram. Dar asa pierzi garantia.

6 răspunsuri:
| Dzeko7 a răspuns:

Si eu m-am aflat in aceeasi situatie pana l-a urma l-am desfacut.

| RareşTPUro a răspuns:

Daca chiar doresti iti cumperi tu in plus rami, alta solutie nu ai avea ca nu ti-l schimba daca nu are probleme vizibile.

| CM7YRE a răspuns:

Daca nu ai un sigiliu pus pe el, umbla fara probleme.

| RaduTN a răspuns:

Nu ai cum sa adaugi o placuta RAM fara sa desfaci carcasa.E alegerea ta daca il desfaci sau nu.

Bafta!

| Futhakari a răspuns:

Daca esti sigur ca e inca in garantie si are in spate o bada cam ca degetu de lung las-o asa nu o rupe, dupa ce trece garantia atunci poti linistit sa desfaci si sa puii rami

| MunteanuIoan a răspuns:

Poti sa-l desfaci dar ai grija sa nu rupi sigilii sau ceva pentru ca se duce garantia. Adica daca doar schimbi memoria ram (si daca nu are sigilii la capac) si nu rupi vreo eticheta nu o sa observe nimic. Ca doar n-or avea o camera in calculator sa vada cand il deschizi tu big grin