| Anonimus696969 a întrebat:

Hey TPU
Cum pot sa schimb limba windowsului in limba romana? Adica nu vreau sa scriu cu diacritice romanesti. Vreau ca windowsul sa fie in romana, intru in control panel si vreau sa fie in romana nu in engleza. La orice windows 7 sau 8

Răspuns Câştigător
| SonicAndrei a răspuns:

Intră în Windows Updates și caută Optionals Updates. Vei avea o listă lungă, printre care și Language Pack. Se va downloada și instala mai încet, dar așa va fi tot pe română. Apoi schimbă limba din Control Panel.
Te atenționez că poate va fi mai enervant în română.

Și scrie și tu corect, adică cu ăâșțî. E limba noastră (română), iar timpul de tastare e același.

| Anonimus696969 explică (pentru SonicAndrei):

Mersi mult... Faza ii ca nu mie imi trebuie. Si, stiu ca ii mult mai enervant in romana.

1 răspuns: