| Xaya a întrebat:

Hey TPU!
Dati-mi si mie nume de smartphone-uri cu un pret de pana in 700 de lei care sa fie chiar smart! Nu vreau sa ma mai pacalesc cu reviewurile postate de moderatorii site-ului eMAG si sa mai cumpar telefoane rasuflate care se restarteaza de 4-5 ori pe zi si dupa cateva luni nu se mai pornesc! Vorbesc despre Allview p6 energy lite... o porcarie de telefon! Si despre garantie, daca dau telefonul mort (mort din cauza celor care l-au fabricat, pentru ca eu nu l-am virusat) trebuie sa iau obligatoriu in locul lui altceva? Si daca da, trebuie sa fie neaparat tot Allview? L-am luat de black friday la jumatate de pret, si in noiembrie ii expira garantia. Deci? FUNDAAA!

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ia un Nokia 3. Este o firma cunoscuta, un pret decent (600 lei) si memorie 2 Gb. https://www.emag.ro/......D6K5FDBBM/ Sunt si negre dar eu n-am stat sa caut. Daca-l refuzi poti lua altceva. Conditia este ca firma de service de la Allview sa-ti dea negatie. Eu am P6 Energy de 2 ani si merge super.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Huawei p8 lite

| Freya1 a răspuns:

De pe eMag nu merita si o cunostinta de a mea si-a luat un Vonino si de cand i la dat nu a avut semnal apoi i la schimbat si intr-o luna maxim i s-a ars nu stiu ce la el.Huawei Y5II e bun si la un pret accesibil cand l-am luat eu pana in 600 de lei eu am pe auriu si are aspect fain.E din 2016 Quad Core, 8GB, 1GB RAM, Dual SIM, 4G, 5.0 inch.Mie imi place

| Xaya explică (pentru Freya1):

Am auzit ca astia dau telefoanele resigilate, multi au primit telefonul desigilat. Asta am observat doar in cazul telefoanelor.

| Freya1 a răspuns (pentru Xaya):

Da orce se poate.Rebuturi pe care dai milioane...

| m1dn1gh7 a răspuns:

Uite eu am pus ochii pe telefonul asta: https://altex.ro/......-sand-gold
Eu zic ca mai pui 50 de lei si e chiar..smart! happy

| OnePiece a răspuns:

Xiaomi Redmi Note 4: https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_719193.html?wid=4

Costa 159 de dolari adica 6 milioane si ceva. Sa nu iei Samsung sau alte chinezarii.

| OnePiece a răspuns:

Daca vrei si mai ieftin ia Redmi 4X. https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_616200.html

Nici 5 milioane. Desi e cu doar 2 GB si 16 de stocare... poti lua la 5 milioane jumate unul cu 3GB de RAM si 32 sau 64 de stocare.