| TobiRami a întrebat:

De ceva timp, cand atasez castile la calculator, se aude doar pe una, dar pe orice as fi, Winamp, Youtube, chestii... Aveti idee ce are? Am Windows 7 Ultimate.Va rog raspuns rapid.

5 răspunsuri:
| shannygelu a răspuns:

S-a ars un canal audio pune placa audio usb

| sori88 a răspuns:

Control panel>>soud>>da click pe speakers>>properties>>levels>>si sus la realtek hd audio>>balance>>la L si R punele la 100

| lupisor a răspuns:

Deci sunt doua posibilitati.
1. ori ti s-au stricat castile
2. ori ai o setare in windows pe care ai setat-o sa se auda intr-o singura casca. Sau ti-a setat-o altcineva ca sa se amuze.
drumul setarii este asa: apesi butonul Start, stanga jos a ecranului. Apoi control panel, apoi Hardware and Sound, apoi click pe Manage Audio Devices, apoi fii sigur sa fii in stanga sus pe casuta numita Playback, apoi dai dublu click pe boxa care o folosesti *stiu ca vorbesti despre casti dar asta e setarea, e si pentru casti si pentru boxe*, dupa ce ai dat dublu click mergi la Levels apoi Balance si vezi daca ambele sunt egale. Apoi aply sau ok si gata.
succes

Răspuns utilizator avertizat