| Florin_Leca_1973 a întrebat:

Hey TPU
De curand mi-am luat o boxa portabila si a inceput sa imi faca fite... Adica nu mi se mai incarca. O las o zi doua la incarcat si cand o deschid sta 10 sec si dupa se inchide.
Cei de la magazin au spus ca nu mi.o pot inlocui ptc nu au fost probleme din magazin.
Pot sa ii fac ceva?
DAU FUNDITA! :^)

Răspuns Câştigător
| I0nuT55 a răspuns:

Daca ai garantie la ea, mergi inapoi la ei, si spune-le sa ti-o repare (sau schimbe), e obligatia lor!
Daca nu, ameninta-i cu protectia consumatorului!

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Dupa lege orice marfa se poate returna in termen de 30 de zile de la cumparare.Problemele pot fi din fabrică.Nu are treaba magazinul.Ei sunt obligati sa o primeasca daca respecti acele 30 de zile.Bineinteles ca trebuie sa ai si bonul fiscal care ti s-a emis la cumparare.Pentru a se verifica data.