| GeorgeTheMaster a întrebat:

Hey TPU!
Deci am o problema cu telefonul si nu stiu de la ce, problema e in felul urmator : Nu pot tasta pe Google, adica se deschide tastatura insa cand apas pe un caracter sau doua se inchide google-ul, nu pot deschide mesajele pe Instagram, pot deschide Discord-ul dar tine foarte putin si se inchide, nu se deschide Chrome-ul, insa pe Youtube pot scrie si nu mi se inchide iar pe WhatsApp pot intra in conversatii. Stiti de la ce ar putea fi, daca aveti si cateva solutii, mi-ar fi de ajutor.

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Coiaza pozele si ce iti mai trebui pe un pc/laptop si formateaza telefonul. Cauti modelul tau si factory reset pe YouTube si rezolvi.

| GeorgeTheMaster explică (pentru Wr3nch):

Trebuie neaparat sa dau factory reset?

| Wr3nch a răspuns (pentru GeorgeTheMaster):

Pai altceva nu ai ce sa faci. Poti incerca sa dezintalezi si reinstalezi aplicatii pe rand sa vezi de la care e problema dar cu reset e mai rapid.