| Rambo_John_1998 a întrebat:

Deci am o problema. Dimineata asta am istalat Linux(ubuntu) in dual-boot cu Windows 7, m-am luat dupa tutorialul acesta https://www.youtube.com/watch?v=d7CiOYxJ-P8. Acum, cand deschid calculatorul nu imi da posibilitatea de a alege intre cele 2 sisteme de operare si ma baga direct in Linux. Ce pot face? S-a dus de rapa Windows-ul?

3 răspunsuri:
| itextrat a răspuns:

Incearca sa rulezi comanda asta: "sudo update-grub". Fara ghilimele. ar trebui sa iti caute Windows-ul si sa il adauge in lista de OSuri.

| Rambo_John_1998 explică (pentru itextrat):

Am aflat care e problema rolling on the floor... Am facut o greseala cand am instalat Linux si l-am pus pe partitia cu Windows! GENIUS

| itextrat a răspuns (pentru Rambo_John_1998):

Bun asa big grin