| anonim_4396 a întrebat:

Desktop-ul meu,in loc de imaginea de fundal,devine negru, iar eu trebuie sa pun imaginea de fundal respectiva din nou.
Cum pot scapa de fundalul negru?

Răspuns Câştigător
| Stufii a răspuns:

Desktop-ul tau se face negru din cauza ca windows-ul si-a facut update-uri, printre care un update de securitate care dezactiveaza copiile de windows! Poti incerca sa-l reactivezi (e cam dichisita treaba asta) sau poti schimba windows-ul, dar pe viitor nu-l mai lasa sa-si faca update (dezactiveaza-le din Control Panel). Sper ca te-am ajutat!

| milkie a răspuns (pentru Stufii):

Da,aveam calculatorul plin cu virusi si am descarcat Microsoft Security Essentials.Habar n-am cum sa-l reactivez dar o sa-l pune pe fratele meu.Merci mult. love struck

6 răspunsuri:
| miTzuliK93 a răspuns:

Trebuie sa activezi windowsul in cauza. Sunt activatoare pe Google garla. Trebuie doar sa stii ce windows ai.

| anonim_4396 explică (pentru miTzuliK93):

Dezactivat windows update si rulat remove wga.

| FatUglyVirgin a răspuns:

Cumperi windows original.

| ionut7x7 a răspuns:

Ti-a expirat windows-ul, instaleaza-l din nou si activeaza-l Vezi cum aici : https://www.youtube.com/watch?v=xUfOWlBEHto
\
FUNDA

| deutzabombik a răspuns:

Activeaza-ti windows-ul.Ti se intampla asta deoarece nu ai un windows original.