| ContNmc7 a întrebat:

E ceva foarte important sa spun. Am o imprimanta Canon si nu mai funcționează. Butoanele funcționează, scoate hartia dar odata ce scoate, hartia e goala. Recipientul pentru tuș e plin dar nu stiu ce are. Va rog mult autor!

4 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Scoate cartusul si tamponeaza-l de un servetel uscat. Vezi daca lasa urme pe acesta. Daca e uscat capul de scriere, umezeste cu apa servetelul si tamponeaza cartusul de el in mod repetat, in ideea ca isi va da drumul si cerneala va iesi pe capul de printare.

| ContNmc7 explică (pentru dannyel86):

Nu, nu este uscat.

| dannyel86 a răspuns (pentru ContNmc7):

Ce model (serie) e imprimanta? Incearca sa-i dai o resetare.
De obicei, atunci cand scoti din priza dispozitivul in timp ce e pornit si decuplezi pentru 30 de minute (sau mai mult timp) cablurile atasate la aceasta, ar trebui sa se reseteze.
Daca producatorul a indicat o alta procedura de resetare, e recomandat sa o folosesti pe aceea.

| cyberalex a răspuns:

Cu programul de la fabrica ștergeți capetele și apoi aliniatele.