| Anonymus123123 a întrebat:

Hey TpU! Exista cablu de telefon micro USB dar sa fie doar pentru date (adica fara incarcare in tipm ce e conectat intr-un PC)? Daca da, va rog sa ma ajutati si cu un link pentru ca eu am mai cautat pe internet dar nu am gasit, sau, daca nu exista, ce as putea face ca voltajul care iese din PC sa fie acelasi cu cel de pe incarcator sau se poate anula chestia cu incarcare in acelasi timp? (Folosesc Windows 7 Ultimate)

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Nu exista numai pentru date.
Atunci cand incarci telefonul iti va apare 3 optiuni (cel putin asa imi apare la xiaomi cand glisez de sus in jos pentru a vizualiza meniul rapid):
-incarcati acest dispozitiv
- transfer de fisiere
- transferati fotografii (PTP).
Oricum, voltajul pe usb este mic si nu-ti va deteriora telefonul.

1 răspuns:
| ancuta286 a răspuns:

Un cablu USB precum cele primite de la o baterie externa are doar functia de incarcare. Majoritatea cablurilor USB pot transfera si fisiere. Daca nu vrei sa se incrce telefonul poti dezactiv asta. Ar trebuii sa iti apara in bara de notificari. Dar sigur ca ci orice cablu de date pe care il achizitonezi, o sa poti transfera date