| ionutmarian123 a întrebat:

Hey,TPU imi puteti face o configuratie de gaming cu un buget de 2100 ron cu un procesor i5 si gen sa mearga aceste jocuri : fifa 14, nfs rivals, gta 4, call of dutty etc...

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

In 2100 lei + i5 nu se mai numeste gaming. Nu o sa fie deloc echilibrat, dar fiecare cu ce vrea...
Daca vrei jocuri, mai bine ai schimba putin ideea, adica sa pui un cpu ceva mai slab, si sursa+gpu mai puternice. Dar cum ziceam. http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/832015/
Oricum, nu o sa fie o configuratie rea, nici nu se compara cu ce se gaseste prin magazine gata asamblat nici la 3000+ lei...

| ionutmarian123 explică (pentru sltlp):

Dar, tu ce configuratie mi-ai recomanda cu un buget de 2100 lei?

| sltlp a răspuns (pentru ionutmarian123):

Ceva cu un cpu amd, fx 6300, undeva intre i3 si i5 ca si performanta daca vrei comaptabil cu Intel, si un gpu mai performant.
Sau altfel zis, cam asa ceva: http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/832390/

| EusebiuR a răspuns:

Sa zicem. 4gb ram, procesor i5 3.0 ghz, placa video nvidea gt de 1 gb sau poate 2...

| ionutmarian123 explică (pentru EusebiuR):

Si sursa, placa de baza, memoria? asa pot sa zic si eu.