| MariaMonica2009627 a întrebat:

happy
Îmi puteți recomanda o cameră de filmat pentru vlog? Nu vreau să dau miliarde pe ea (să se înțeleagă )Si îmi puteți zice avantajele și dezavantajele ei?
Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Poti folosi aproape orice camera, care este conectabil "on line" pe un port USB si are o rezolutie acceptabila (minim HD). Chiar si o camera web bunicica poate fi o solutie.

Problema mai mare la filmare interioara este iluminatul zonei filmate. Pentru asta trebuie sa folosesti mai multe becuri cu Led, din directii diferite. Fara iluminat suficient, imaginea va fi zgomotoasa si neclara.
https://www.emag.ro/......DNB3VLBBM/
Are avantajul unei imagini clare, nu necesita ajustarea focalizarii, este destul de sensibil si la lumina redusa, poate fi prins usor pe diferite suporturi mecanice.

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Foloseste telefonul mobil in cazul asta, insa cu OpenCamera. E foarte buna aplicatia pentru filmari, nu necesita root, e free.

| MariaMonica2009627 explică (pentru GabiDumitrescu):

Mulțumesc mult dar eu nu vreau cu telefonul, vreau o cameră care să se vadă cât de cât Ok happy

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru MariaMonica2009627):

Telefon + stativ + open camera se vede OK. Acum depinde, presupun ca nu ai un telefon de 400 RON...