| Yuckfu a întrebat:

Imi puteți recomanda un laptop de vreo 1500-2000 lei care sa duca cat mai bine jocuri? Nu am așteptări exagerate pentru pretul asta, dar sa se miste decent Cs:Go, The forest si poate sa duca si un Gta V pe low.

16 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Un laptop merge de 3-4 ori mai slab decat un calculator (PC) de acelasi pret.
Cu un laptop de 1500 lei poti juca Solitair sau alte asemenea jocuri, primite cadou cu Windows-ul, nicidecum jocuri mai complexe, de "actiune", dinamice.

| Nemessys a răspuns:

Recomand pc-ul din mesajul lui iStarGaming! Clar.
Da-l naibii de laptop.

| xerxes1 a răspuns:

Trebuie sa aiba macar un I3 o placa dedicata Nvidia decenta si macar 4 gb de RAM.
Si o sa mearga.
Eu am gasit la 1200 lei la reducere de la 2000 pentru ca a fost ultimul produs, expus, i3 cu placa video Nvidia 4Gb de ram, Dvd, hd 1Tb, Free Dos dar i-am pus win 7 pe 64 si se misca destul de bine.
Placa video este esentiala.

| iStarGaming a răspuns (pentru xerxes1):

Ce sa miste bine frate, el vrea sa joace gta v low setting, the forest si cs:go
CS:GO ii va merge pe laptop-ul recomandat mai sus, dar eu ii recomand sistemul de mai sus, al meu

| xerxes1 a răspuns (pentru iStarGaming):

Laptopul are si alte avantaje, il poti lua cu tine in concediu, te poti muta in alta camera, pe balcon, acasa la un prieten.
Acum m-ai facut curios.Laptopul asta il am de o luna si acum instalez GTA V.
In cateva ore o sa iti spun cate FPS-uri poate cu medium settings.

| iStarGaming a răspuns (pentru xerxes1):

Medium?happy
Cere minim 6 gb RAM pentru medium, poate pe low, dar tu recomanzi nu si dai link de la laptop, te rog sa link, si vezi că PC-ul e mai bun, laptop-ul nu e de Gaming, ce este greu de înțeles?
El merge si cu jocuri dar nu GTA Vice, iar de ce să de-a pe low? Când la 2.000 lei poate lua PC ce ii va duce la medium-high

| xerxes1 a răspuns (pentru iStarGaming):

Poti sa pleci in concediu cu PC-ul?
Nuuuuuuuu?
Daca se opreste curentul, iti mai merge PC-ul?
Nuuuuuuuuuu?
Laptopul mai merge inca 3 ore.
Ai Wireless pe PC?
Nuuuuuuu?
Iti cumperi adaptor.
Ai Bluetoth pe PC?
Nici de-ala n-ai?
Poti sa iesi in parc cu PC-ul?

| iStarGaming a răspuns (pentru xerxes1):

Omule îmi plac laptopurile, dar nu sunt făcute pentru jocuri, dar ele sunt făcute când mergi undeva sa ai un Mini-pc

| xerxes1 a răspuns (pentru iStarGaming):

Am instalat Gta V.
A durat ceva pana am descarcat cei 60Gb.
Mi-a aparut mesaj de eroare ca nu indeplineste computerul cerintele minime dar l-am ignorat.
Pe settings normal ruleaza cu 40 fps fata niciun fel de lag.
Am instalat si Geforce experience.
Am vrut doar sa probez.
Pe celalalt computer desktop cu Nvidia 750ti tot cu I3 dar la 3, 6Ghz ruleaza cu 70 fps
Deci se poate si cu 1200 de lei sa joci GTA pe laptop.
Daca ai placa video dedicata si I3 se poate.

| iStarGaming a răspuns:

Frate, nu iti merge pe laptop, gandeste-te ca pc-urile sunt performante fata de laptop-uri, ele au fost facute pentru a usura cu caratul lor si pot sta pe ele fara sa fie conectate la cablu, dar dezavantajul este ca nu sunt facute pentru gaming de inalta grafica, iti recomand urmatorul pc: http://www.pcgarage.ro/......2gb-gddr5/

Parerea mea este un pc foarte bun, la acest pret, dar daca mai strangi 7 milioane poti sa iti iei un pc de super gaming, pe care poti rula gta v pe medium-high si cs:go high pe 100+ fps, adica cel viking, sistemul pc garage, cel mai bun site de sisteme pc / laptop-uri / piese noi.

| iStarGaming a răspuns:

Pc-ul ce ti l-am recomandat are o placa nVIDIA geforce gtx 1050, cum multi stiu (pasionati de gaming / calculatoare) acest tip de placa video este speciala pentru gaming, mai multe detalii le ai pe site, dar daca chiar vrei un laptop, iti recomand ceva din magazinele altex / auchan / flanco, parerea mea sunt unele de calitate, dar nu te gandi ca vei juca gta v pe ele, daca vrei gta v pe laptop iti trebuie urmatorul laptop:
http://www.pcgarage.ro/......ome-black/

| iStarGaming a răspuns:

Frate, ti-am recomandat acest calculator, pentru ca si eu l-am avut, pana mi-am luat viking, si pot spune cu mana la inima ruleaza gta v frumos si merge fenomenal, dar nu o sa-l compar cu un pc de 5.000 lei, adica 50 de milioane, acelea sunt de gaming / stream, cu alea poti deveni un iraphahhel sau max infinite, jucand noile jocuri, dar cu acesta poti juca jocuri gen gta v, far cry primal, far cry 3-4, the forest, gta v, cs:go, apropo daca joci cs:go add pe huliannn, numele este HuLi[]hellcase.com

| iStarGaming a răspuns:

A da, nu uita, ca fiecare calculator are si cabluri de conexiuni, mai exact, la placa video din monitor in pc, sau pentru sursa.

| iStarGaming a răspuns:

Are nevoie'

| AnonimulCareVreaSaRamanaAnonim a răspuns:

Tu glumesti? Am un amic care a facut prostia sa isi ia laptop de 1700lei si nu poate rula pe el GTA 5 deloc laughing Nu fi atat de prost incat sa iti iei laptop! laptop iti iei doar daca esti mai tot timpul pe drumuri sau il folosesti numai pentru stat pe Facebook si uitat la ceva filme. Laptopurile nu sunt de gaming! Daca doresti, in 2000lei iti fac eu un Pc pe componente de duce gta 5 cu setarile pe normal in 50+ frame-uri... de CS: GO nici nu mai zic

| Yuckfu explică:

Friends, cred ca nu m-am facut înțeles. Am deja un desktop acasa, laptop voiam sa imi cumpăr pentru a-l lua cu mine cand sunt plecat.Vad ca am stârnit o întreagă dezbatere, dar prea multe recomandări nu am primit. Știu oameni care au laptopuri sub 2500 de lei si duc jocurile super ok, dar eu nu am habar de specificații si de aia cer recomandări. Așadar, ceva idei?