| Hortion a întrebat:

M-am decis sa imi schimb browser-ul din Mozila in Chrome. L-am instalat, etc. si vreau sa-l fac "Default Browser". Nu merge! nu stiu ce are cand ii dau "Set Chrome as your default broswer" apare asta : http://postimg.org/image/q8fu7ymsl/, Apoi am incercat din "Default Programs", iar nu merge, dau set si apoi zice: http://postimg.org/image/ux2mutuc3/, am dat si sa aleg de acolo si apar cateva casute nebifat si nu merge sa le bifez. adica merge dar cand dau save nu se salveaza. :http://postimg.org/image/n36mn6bwz/

Dau Funda URGENT!

Răspuns Câştigător
| Rapking a răspuns:

Cel mai simplu lucru pe care il poti face este sa intri in control panel si sa dezinstalezi ambele sau browser-ul care il ai deja instalat apoi cu ajutorul lui internet explorer descarca o versiune mai buna (atentie! incearca sa iti alegi versiunea browser-ului in functie de sistemul tau ) instaleaza si in mod automat iti va aparea ca acel browser nu este setat ca si program de navigare de baza (default) si te intreaba daca vrei sa il setezi, apesi ok si apoi ar trebuie sa fie de baza, daca tot nu functioneaza intra in setarile lui si incearca de acolo, intre timp poti incerca sa ii dai o scanare la pc ca sa vezi care e problema, indicat ar fi sa folosesti alt antivirus la aceasta scanare daca problema persista te astept cu un mesaj... Funda?

| Hortion explică (pentru Rapking):

Am incercat aceeasi problema: http://postimg.org/image/mk9e6swyb/ apare fereastra ceea si selectez Chrome isi da un refresh Pc-ul si nimic. Am incercat sa deschid un link, imi deschide cu firefox. Am dezistalat si Mozilla tot fereastra aia apare, din setari aceeasi problema. WTF.

| Rapking a răspuns (pentru Hortion):

In mod sigur dupa cele spuse de tine ai pc-ul virusat, dezinstaleaza toate browser-ele pe care le detii si scaneaza bine pc apoi va functiona daca chiar persista in continuare problema inseamna ca ceva din setarile tale preconfigurate de tine la instalarea unui browser nu iti permite aceasta schimbare...in mod normal cand instalez unui motor de cautare la sfarsitul instalaria acesta te intreaba daca doresti sa il setezi ca motor de caurate de baza asa ca iti sugerez o scanare si o reinstalare cu mai multa atentie, astept mesaj daca ai reusit sau nu o seara faina!