| anonim_4396 a întrebat:

ma puteti ajuta? Am o problema cand deschid skype ma logez si se incarca cam mult dar dupa zice ca nu ma putut conecta. Si nu pot instala jocuri programe etc. Ni programe pentru LAN nu merg zice ca nu s-au putut conecta la net dar netu merge foarte bine. Dar cel mai mult ma intereseaza skype ce sa fac?!?!

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
Sunt 4 Metode pentru aceasta rezolvare poti sa alegi una dintre ele poti sa le alegi pe toate nu-i nicio problema.
PS:Eu nu stiu unde este problema ori cu Lan ori cu PC?
Cele mai bune metode care iti zic eu si ti le zic si mai jos sunt 1 si 2.
Asa cum iti zic nu am un video sau o imagine ca sa stiu ce problema ai tu ca sa iti detaliez fiecare lucru.

Asa ca sunt mai multe variante creca 5 cum sa rezolvi problema.

1 Instaleaza Driver Booster:
http://t.co.ro/FVOIQR
Si updateaza toate Driverele la calculator odata ce ai instalat si Driverul la placa video ultima versiune creste viteza la pc 446%.

2 Poti instala Advanced System Care (face parte si pachetul de programe Driver Booster) el te poate ajuta cu problemele din system de operare si repararea lor.
http://z6.ro/slt

3 Daca faci aceasta setare si dai click pe acel fisier iti deschide foarte repede orice program indiferent ce program este (nu mai sta asa mult sa se incarce).
Ex:Un program gen Skype sta sa se incarce 1-2 min si daca dai o data click pe el astepti 3-25 sec.

Deschizi mai intai un Notepad si scrii acest lucru:
mystring=(80000000)

Dupa ce ai scris dai (Save As) si scrii asa la File Name Fast.vbs
Dai click pe acel fisier si gata.
PS:Nu se deschide nimic doar ca iti face viteza mai mare sa deschizi orice program.

4 Poti Folosi Kaspersky este un Antivirus bun poate repara si creste performanta unui calculator dar in timpul scanarii si reparari este foarte important sa il lasi inpace ca sa poata sa isi faca treaba cat mai bine.

| anonim_4396 explică (pentru DragomirMihail2020):

Nu a mers doar mi sa marit viteza calculatorului skypele tot la fel este! mai stii ceva?

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci inseamna ca nu mai ruleaza aproape deloc Skype.
Dezistaleaza Skype si instaleaza din nou.
http://goo.gl/jne9y

2 Daca nici atunci nu merge problema este la internet conexiunea ta la internet este foarte mica (conexiunea la un skype) indiferent daca este unul mobil sau pe pc/laptop trebuie sa fie minim 512Kbps-1Mbps (Viteza constanta fara pierderi de conexiune).

Cum sa iti repari Internetul:
-Bifeaza toate casutele si dai Go (Dupa ce s-a terminat toate de rulat) dai un restart sau o sa-ti ceara un restart ii dai acel Restart.
http://goo.gl/eHb4or

Vezi daca te conectezi la skype dupa aceea daca nu optimizeaza viteza.

-Al doilea ar fi Optimizarea internetului:
http://goo.gl/h52b

Asa trebuie sa fie setarile si la tine ca sa mearga (in afara de setarile la conexiune ca aceea nu stiu cat ai internetul de la firma 10/20/1Gbps )?
http://tinypic.com/r/23lgvuu/8

| anonim_4396 explică (pentru DragomirMihail2020):

N-a mers dar pana acum o luna a mers altceva nu mai sti?

| itsoft a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai atunci singura solutie e sa vb cu cei de la romtelecom sa verifice conexiunea la net. sa le zici ca merge prost. Sau daca nu scoate cablu din modem lasa-l putin 3 minute si pune-l la loc.

9 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Da un repair la internet cu acest soft

http://download.cnet.com/......32305.html

si dupa ce se deschide bifezi cele 4 casute si dai pe GO si astepti pana da complet si la urma dai restart la pc.

| anonim_4396 explică (pentru itsoft):

N-a mers sad

| itsoft a răspuns:

Netu tau de la ce firma il ai sau cum il ai prin ruter sau stick?

| anonim_4396 explică (pentru itsoft):

Prin modem

| anonim_4396 explică (pentru itsoft):

Prin modem Si Romtelecom