| Frank51 a întrebat:

mai merita oare sa repar un laptop care are displayul spart, rama crapata, si tastatura stricata? Am cautat componentele, toate fiind in jur de 500 de lei. Laptopul este sa zicem de multimedia, are un i3 decent + un hd6370m, se tine destul de bine. Daca l-as repara, i-as cumpara si un ssd + inca 4gb ram, asta ar veni in total cam 900 de lei in total, sunt multi bani si nu stiu daca iese ceva bun.

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cu 900 lei iti iei un i5 si ai si garantie 12 luni: https://www.abdcomputer.ro/......r-core-i5/

| Forgaci_Ana_2000 a răspuns:

Daca era un laptop nou repara-l, iar daca nu ia-ti altul.

| darrio2007 a răspuns:

Parerea mea este sa-ti cumperi unul nou.

| Frank51 explică (pentru Salontanul):

Acel i5 este mai performant cu doar 5% decat i3-ul pe care il am, plus ca acele laptopuri nu au placa video dedicata, deci din start nu am performantele pe care le am acum, in mare acel laptop nu merita mai mult decat 500 de lei, si nu sunt atat de prost.

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Frank51):

Sunt curios sa vad cat te costa in final. Sa ma tii la curent! Dar precis ca n-ai sa mai faci asta.

| Frank51 explică (pentru Salontanul):

La final? Totul o sa ma coste cat zic, nu este nici-o variabila aici, costurile le vad si sunt constient de ele, si nu, nu am nevoie de un specialist sa ma ajute, ma descurc cu montatul si cu instalarea. Si da, chiar daca va fi la anul' o sa te anunt!

| Frank51 explică (pentru Salontanul):

Ma uitam prin intrebari si am dat de asta. Laptopul acum este pus la punct. Are display nou, tastatura, rama, ssd si toate au fost aprox 450 lei.

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Frank51):

Bravo!