| denisTiky a întrebat:

Mi-am cumparat o noua placa video si bineinteles ca i-a trebuit driverele, insa cele de pe CD-ul care a venit odata cu placa nu au mers asa ca am instalat toate driverele necesare cu programul Driver Pack. Dar problema este ca din cand in cand tot apare o eroare(de la palca video) si zice ceva despre drivere in mesajul ala, insa toate driverele au fost instalate corect. Eu am crezut ca este din cauza racirii( placa aia nu are o racire foatre buna iar eu am crezut ca asta este problema) dar nu am inteles prea bine acea avertizare. Vreau sa mentionez ca inainte sa apara acea avertizare se facea tot ecranul negru. Aveti aici si o poza sa vedeti mai bine mesajul. Procesor Intel Core 2 Extreme Quad Core QX9770 3.2GHz, Socket 775, box

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Nvidia ofera drivere legate de placa ta video pentru Xp, Vista, Windows8, nu si pentru Windows7, ceea ce mi se pare ciudat.
Poti folosi optiunea Compatibility Mode, prin care poti instala pe Windows 7 drivere pentru Xp si Vista.
Descarci versiunea pentru Vista de pe pagina oficiala, o instalezi si vezi cum se manifesta.
http://pearsonsupport.helpserve.com/......-windows-7

Daca intampini erori, poti reveni la versiunea gasita de Driver Pack.

6 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Nu ai pus poza, pentru ca cineva sa exprime o parere pertinenta despre eroare.
Nu ai mentionat nici modelul placii video si nici despre ce Windows e vorba.
Daca producatorul nu ofera driver oficial pentru sistemul de operare instalat la tine, esti nevoit sa te descurci cu versiunea gasita de Driver Pack.

| denisTiky explică (pentru dannyel86):

Am pus poza cu placa(nVIDIA ge.force 710 gt 2gb) windows 7 ultimate

| denisTiky explică (pentru dannyel86):

Http://imgur.com/a/ZDKgN uite aici poza. Placa este un nVidia GeForce 710gt 2GB. si am windows 7

| dannyel86 a răspuns (pentru denisTiky):

Nvidia ofera drivere legate de placa ta video pentru Xp, Vista, Windows8, nu si pentru Windows7, ceea ce mi se pare ciudat.
Poti folosi optiunea Compatibility Mode, prin care poti instala pe Windows 7 drivere pentru Xp si Vista.
Descarci versiunea pentru Vista de pe pagina oficiala, o instalezi si vezi cum se manifesta.
http://pearsonsupport.helpserve.com/......-windows-7

Daca intampini erori, poti reveni la versiunea gasita de Driver Pack.

| octav005 a răspuns:

Intra pe site-ul producatorului placii de baza, scrii modelul si descarci driverul. ar putea sa te ajute.

| KEiGHT a răspuns:

Salut, avertizarea exista daca ai placa video NVIDIA si te roaga sa faci update la driver!

| denisTiky explică (pentru KEiGHT):

Nu e de la asta, am descarcat alt driver de pe internet si tot asa face