| Bernardus a întrebat:

Mi-am facut acum ceva timp update la windows, update care mi-a stricat rezolutia, adica nu se vedea tot ecranul pe monitor. Mi-am sters driverele video cu DDU, si acum nu mai merge sa instalez nVIDIA geforce experience. Adica imi zice ca s- a instalat, dar nu merge sa il deschid si nici nu mi-l arata in bara ca de obicei. PS. am windows 10 si gtx950

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ecran = partea din monitor unde apare imaginea.
Nu driverele sunt de vina daca rezolutia nu este corespunzatoare. Rezolutia se regleaza la proprietatile ecranului / afisarii. Daca se instaleaza drivere necorespunzatoare atunci rezolutia va fi cea de baza a windows-ului, ca si cum n-ar avea nici un driver instalat. Intra in safe-mode, dezinstaleaza driver-ele video instalate, apoi re-porneste in mod normal si instaleaza driverele corecte, date de producatorul placii video.
Daca nu te descurci, apeleaza la un specialist.

| Pietricel a răspuns:

Nu mai fa draciile alea. Iti zic eu. Ca a trebuit sa las pc-ul pornit toata ziua pentru doar 5 update-uri.

| Bogdan549 a răspuns:

Incearca sa-ti reinstalezi windowsul. Ai o optiune de reset complet in windows de trebuie sa-ti pui singur driverele sau poti sa-l duci la un specialist sau poate te ajuta chestia asta http://videotutorial.ro/......-8-1-pro/. Sper sa te fi ajutat si sa-mi dai funda.