| pNc69 a întrebat:

Hey TPU
Mi-am lovit din greseala putin leptopul si mi s-a stricat HARD-UL.
Daca laptop-ul e in garantie si vreau sa mi-l fac sa mearga.
Trebuie sa platesc/sau cum?
Dau funda celui/ei care ma ajuta.

1 răspuns:
| Jipa95 a răspuns:

Pot sa am si eu un laptop si sa dau cu el de pamant sa-i faram hardul, dupa care sa ma duc cu el la garantie sa mi-l schimbe. Sper ca iti dai seama ce vreau sa spun, caci baietii aia de acolo daca vad ca hardul este deteliorat ( sigur ti-l va testa ) si vor concide ca tu l-ai stricat, atunci nu ti-l mai schimba. Numai si numai daca o componenta a laptopului s-a ars ea singura fara sa-i ''tragi'' tu una atunci baietii de acolo ti-o vor schimba.
Bft! happy