| Emy2004 a întrebat:

Mi-am luat un kit de reumplere a cartuselor și cand am vrut sa le umplu ( eu le umplu scoțând acel căpăcel) a venit vărul meu și m-a mișcat și am pus câteva picături în galben și când l-am pus în imprimanta îmi scoate alte culori. Ex: o imagine cu Dunărea mi-o scoate roșie! Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Culorile s-au amestecat si e normal sa iasa alte nuante sau combinatii de culori. Ori il duci la un centru specializat pentru umplere cartuse, acolo unde ti-l curata, ori umpli cartusul de mai multe ori cu aceeasi culoare care ii corespunde, in ideea ca, intr-un final, galbenul va reveni la nuanta lui (dar asta poate dura si inseamna consum de cerneala, de aceea e recomandat sa fie curatat profesional).