| PurpleKusH a întrebat:

nu stiti ce as putea face am o problema mi-am cumparat un pc nou dar am pastrat monitorul vechi insa mi-a trebui cablu HDMI Hdmi mini ca sa mearga iar acum cand l-am conectat mi se aude sunetul din difuzoarele pc-ului desi cablul de sunet nu e bagat cred ca e de la cel hdmi am conectat si boxele si castile dar ele nu se aud nici cum doar difuzoarele monitorului cum as putea rezolva problema vreau sa trec la boxe si casti sunt conectate dar nu mi se aude ce sa fac

Dauu funda help please!

2 răspunsuri:
| wiqvi56 a răspuns:

Nu cred sa aibă legătură cu partea hardware a pc-ului tău! Sunt sigur ca e din partea de soft! Știu pe cineva care avea exact aceleași setări precum ale tale, dar numai ca la al lui i-a umblat în setări și probabil le-a modificat! Cred ca o poți razolva intrând in : control panel- sunet/audio( ceva de genul, nu sunt sigur) și ai mai multe setări acolo, care se ocupa și de tot pachetul de difuzoare și de microfon. {Ăsta depinde și de ce fel de windows folosești. Dar cred ca e la fel la toate} Sau la mai poți accesa dând clic dreapta pe pictograma de volum!
Sper ca ti-am fost de ajutor! Doar în cazul în care răspunsul este "DA"! Te rog sa mă ajuți cu o fundă! Mi-ar fi de mare ajutor!

| PurpleKusH explică (pentru wiqvi56):

Am umblat si in setari si in cele avansate am cautat foarte mult am schimbat pe acolo cam tot ce se putea ca s afie bine dar fara rezultat