| Shupy99 a întrebat:

Hey TPU!
Ofer funda!
Am instalat Gta San Andreas pe Windows 7 si l-am pornit.Mi-a aparut in bara chestia cu optimat resolution...si m-am jucat. Dupa ce am iesit din joc culorile ecranului arata oribil, iconitele sunt pixelate si cand dau sa modific culoarea barii nu imi porneste fondul de culori ci o fereastra cu o tema veche de windows.Nu ma lasa sa schimb aproape nimic.Am incercat FIX Tools, si nu vreau sa reinstalez windows.Ce e de facut? Va rog Ajutor!

Răspuns Câştigător
| T4zu a răspuns:

Salut, cred ca ar fi problema de la "Color quality" (de la 32bit a sarit la 16bit), cel putin la windows xp asta se intampla, pentru windows 7, uita-te la tutorialul acesta si rezolvi problema fara reinstall windows https://www.youtube.com/watch?v=C41qUf-kihw

2 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

-du-te in Start-control panel-programs and features si dezinstalaeaza driver-ul video.
-descarca asta gratis si fa o curatenie in registrii cu el:
http://www.softpedia.com/......ctor.shtml
-depinde de placa video, cauta pe site-ul producatorului ultimul driver (nu "beta" sau "game ready"-daca e NVIDIA) si instaleaza-l. Incearca si joaca pe rezolutia monitorului, nu "optimal".

| IonutGaby a răspuns:

E de la driverul placii video
Dezinstaleaza driverul, apoi iei ccleaner sa-ti faca o curetenie, dai un restart, iei de pe net drive booster dai scan, astepti sa ti se instaleze driverele lipsa apoi dai un restart