| Vectra1 a întrebat:

Pe un pc cu : placa de baza MS-7592, procesor Intel core 2 quad CPU Q9300 @ 2. 50GHz( 4 cpus), 2 gb ddr3 si placa video nVIDIA geforce 9600 GT 1 GB. Ce credeti ca este urgent sa schimb? ( de rami deja am dat comanda)... pc este cam vechi, dar nu as vrea sa cumpar altul deoarece nu prea il mai utilizez.

Răspuns Câştigător
| IIIshaneIII a răspuns:

Daca nu joci jocuri cu cerinte mari, placa video e foarte buna pentru utilizarea de zi cu zi, Mai adauga cel putin 2 gb de ram dar de preferat adauga 6gb si un ssd fie el si de 60 gb e foarte important ssd-ul

6 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Pai depinde ce faci cu el. In principiu, puteai sa il lasi asa si sa instalezi un Linux pe el. Mint, Ubuntu chior, etc. - ai o gramada de variante.

| IIIshaneIII a răspuns:

Placa de baza, procesorul, ram-ul, placa video si probabil sursa si carcasa (vorbesc serios daca vrei sa te joci jocuri noi si programe noi )

| Vectra1 explică (pentru IIIshaneIII):

Nu vreau jocuri noi. Mai intru din cand in cand pe cs go ( joc 1-2 ore / saptamana ) si mi se misca cam urat fata de cum se misca acum 1-2 ani

| IIIshaneIII a răspuns (pentru Vectra1):

Daca vrei sa pastrezi pc-ul atunci baca pe el 4-8 gb ram si cumpara un ssd fie el si cel mai ieftin si crede-ma o sa ai impresia ca ai ultima generatie de i7 si asta datorita ssd-ului

| Vectra1 explică (pentru IIIshaneIII):

Zici ca de la placa video nu e, a? ( merge in 100+ fps-uri cs-ul )

| IIIshaneIII a răspuns (pentru Vectra1):

Daca nu joci jocuri cu cerinte mari, placa video e foarte buna pentru utilizarea de zi cu zi, Mai adauga cel putin 2 gb de ram dar de preferat adauga 6gb si un ssd fie el si de 60 gb e foarte important ssd-ul

| Ruţaş_Bogdan_1989 a răspuns:

Salut. Procesorul tau este bunicel incearca sa schimbi ramii sau sa adaugi si placa video o poti schimba happy.