| hotPiscoteL a întrebat:

Hey,TPU revin cu o noua intrebare! Astazi mi-am instalat whatsapp,am abonament la cosmote,nu am net pe telefon, dar am 5000 de minute si 5000 de mesaje si as vrea sa stiu daca am whatsapp si vorbesc cu cei pe care ii am in agenda telefonica platesc ceva in plus la factura? Imi fac griji si nu vreau sa platesc ceva in plus, adica sa incarc factura .....deci,o pot incarca? P.S : Chiar daca nu am net ma conectez la wireless!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Whatsapp ul nu foloseste din optiunile din abonament, foloseste doar net. Atat timp cat esti conectat la wireless nu consuma nimic.

| Gabriel_Ciurcas_1993 a răspuns:

Salut. Whattapul consuma date. Atata timp cat nu ai activate datele adica in colt nu apare 3g/hsdpa/edge/gprs nu te va taxa cu nimic in plus. Doar daca activezi datele mobile adica netul prin retea atunci te va taxa. Si chiar si asa whattap consuma foarte putin.