| EuSuntMarius1 a întrebat:

Hey TPU, scuzați categoria, am o cameră wifi și o urmăresc din aplicația tuya Smart. L-am lăsat pe varul meu să se joace pe telefon și mi-a umblat la setările camerei și acum nu mai filmează deloc. Știe cineva cum pot să o reglez? Mersi mult

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In principiu, trebuie sa accesezi de pe telefon IP-ul camerei.
Trebuie sa ai (sau sa cauti) manualul de utilizare a camerei, acolo este descrisa procedura de conectare.

| EuSuntMarius1 explică (pentru Bula):

Pe manualul de utilizare nu scrie, de aceea v-am întrebat

Bula
| Bula a răspuns (pentru EuSuntMarius1):

Trebuie sa cunosti modul de acces al camerei (de obicei este IP-ul). Asta scrie in manualul ei.
In setarile aplicatiei trebuie scris acel mod de acces (de obicei IP-ul, uneori si parola).
Contacteaza-l pe cel care ti-a setat /cofigurat camera cu telefonul!

| mihai69 a răspuns:

Orice cameră are un buton de Reset. Folosește-l!