| BogdanS a întrebat:

Stiu ca intrebarea s-ar putea sa aiba un raspuns pe care il stiu dar, exista vreau un program sau aplicatie pentru PC prin care pot transfera fisiere de pe PC pe telefon fara USB sau cablu de date? Funda...

Răspuns Câştigător
| AndreyIstetul a răspuns:

Buna. Daca ai internet pe telefon, poti incarca pe un site acel continut si sa-l descarci de pe telefon. Daca ai laptop sau macar un bluetooth universal poti sa trimiti filele prin bluetooth. Acest transfer se poate realiza cu driverul din windows, cu cel al bluetoothu-ului(ar trebui cand cumperi bluetooth-ul sa primesti un cd cu driverul si softwarul) sau cu un soft gen Nokia PC Suite/Sonny Ericsson Suite(in functie de telefon) impreuna cu driverul bluetooth-ului. Sper ca te-am ajutat.

2 răspunsuri:
| MeConstantine a răspuns:

Da,
Ai android si wifi acasa exista sandbox pentru android. Aceasta este doar una dar pot fi si multe altele.
Spor,
Daca nu ai wifi prin casa sad e mai trist happy te duci in oras le pui pe wifi acolo, ajungi acasa si intri de pe calculator pe sandboxhappy

| CaruselFun a răspuns:

Salut,
Se poate transfera prin wireless.
Intra pe videotutorial.ro si cauta acolo transfer fisiere telefon. Bafta.