| alexcuamare123 a întrebat:

Hey TPU, va rog spuneți-mi cei mai buni inlocuitori pentru google play pe Huawei.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Huawei store... Ca e doar unul

| NLS a răspuns:

Huawei AppGallery si APKpure
Iar pentru YouTube ar fi mai bine sa folosesti YouTube Vanced (varianta fara root). Il gasesti pe site-ul (lui) oficial.
Scapi de reclame, poti asculta muzica cu aplicatia in fundal, si chiar cu ecranul oprit.

Daca chiar nu gasesti o aplicatie dorita in APKpure,
poti cauta apk-ul si pe celelalte platforme:
APKmirror, Aptoide, F-Droid...

Asa e cel mai simplu, si nu iti mai bati capul cu tot felul de trickuri care dupa o vreme s-ar putea sa nu mai functioneze.

Cele mai importante le gasesti oricum pe primele 2 platforme.

| Zuzu1991 a răspuns:

Www.google.com numele aplicatiei urmat de literele magice: apk
https://www.google.com/search? q=angry+birds+apk

| Edisor27 a răspuns:

Pe AppGallery ar trebui sa gasesti mai toate aplicatiile de care ai nevoie.