| Farama_Antonia_1996 a întrebat:

varul meu a primit un laptop la mana a doua HP compaq 6720s.e misto laptop-ul, nu are zgarieturi sau ceva dar are probleme la baterie ..la lasat la incarcat o zii intreaga si dupa ce l-a scos l-a tinut 2 minute bateria ..laptopul merge doar cand este conectat la priza.ce s-ar putea face cu el? oare cat este o baterie noua si unde as putea gasi pe net? pls help.dau funda big grin

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca bateria este terminata si trebuie sa cumpere una noua.
Gaseste la magazine de calculatoare sau sa caute pe internet, cu baterie pentru HP compaq 6720s si o sa gaseasca mai multe magazine online, precum si pretul.

| Gabi_Sfetcu_1986 a răspuns:

Laptopul a fost tinut ceva timp fara sa fii umblat nimeni la el? daca da. inseamna ca bateria e umflata! poti sa repari da aici depinde si de bateria leptopului... iti recomand sa cumperi alta! una foarte buna. si rezistenta e in jur de 5-6 mil!