| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa-mi fac un abonament, si mi-am ales http://www.orange.ro/abonamente-de-voce/cangur/cangur-9/ , si as vrea sa-mi iau si telefonul acesta https://www.orange.ro/magazin-online/telefoane/htc-desir e-x, care este 1 euro. Deci eu voi plati la inceput doar 1 euro pentru telefon si 9 pentru abonament, apoi voi platii doar 9 euro pe luna, in caz ca nu depasesc? funda:)

8 răspunsuri:
| michelia a răspuns:

Exact. Asa e promotia facuta, sa atraga abonamentele.

| AgathaRo a răspuns:

Ai grija ce semnezi ca sunt clauze peste clauze iar acum nu se merita sa faci abomanent. Daca erai client in urma cu 8-9 ani se merita, acum nici un caz!

| PiNNoTheGamer a răspuns:

Salut ce spune michelia mai sus este gresit. Daca dai mai departe dupa ce ai ales abonament nou o sa te puna sa iti alegi un abonament mai scump ca sa iti iei de la 1 euro daca iti iei de la 9 te costa 211 euro. Funda?

| michelia a răspuns (pentru PiNNoTheGamer):

Ai dreptate ca nu e doar 1 euro, dar si raspunsul tau e gresit:

Nokia Asha 302

53 EUR

abonament Cangur 9

9 EUR/luna
total de plata lunar 9 EUR/luna

Deci e 53 euro telefonul la abonament Cangur 9.

| PiNNoTheGamer a răspuns (pentru michelia):

Da, depinde si de telefon.

| iiAgaiin a răspuns:

Scuze. nu am mentionat exact ce telefon vreau. Nu Nokia Asha 302, ci https://www.orange.ro/magazin-online/telefoane/nokia-900, Nokia 900 black, acesta cam cat ar fi din moment ce acel 1 euro nu conteaza?

| michelia a răspuns (pentru iiAgaiin):

Ba e exact si acel 1 euro, dar e costul pentru abonamentele mai scumpe. De ex la asta ar fi 1 euro telefonul pentru abonament Pantera 49 ( 49 de euro, e imens!), la restul promotiilor pentru acest Nokia ai avea pentru Cangur 9: 450 de euro!

Ca regula generala cum poti vedea la fiecare telefon :
-bifezi " cu abonament nou
- dai click apoi pe " alege pret""unde e sageata aia portocalie
si vezi preturile pentru variantele de abonament.
Asa faci la fiecare si o sa alegi daca ramii cu abonament sau iti iei la liber un telefon si mergi pe cartela.
Cangur
Nokia 900
cu abonament Cangur 9
459 EUR

Nokia 900

459 EUR

abonament Cangur 9

9 EUR/luna
total de plata lunar 9 EUR/luna