| FleshUl a întrebat:

Vreau sa va intrb daca voi v-ati marit memoria RAM cu ajutorul unui stick si daca v-a mers, pentru ca eu am 2 GB de Ram si vreau sa îi maresc la 4 GB? Dau funda!

6 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Mie cu placa ram nu mi-a mers. Cred ca a fost ceva, totusi, de la mine, e ok si cu stick si cu placa.

| Jipa95 a răspuns:

laughing maresti memoria virtuala, in nici un caz cantitatea de memorie ram. Daca era asa dupa voi toata lumea isi cumpara un stick usb de 4; 8gb la 30 lei in loc sa dea peste 150 lei pe o memorie ram.

| danutzu96 a răspuns:

Memoria ram este cu mult mai rapida decat memoria flash. Oricum daca nu ai ram, windowsul incarca in page file (memorie virtuala) aflata pe hdd

| StefanKogut a răspuns:

Nu e chiar acelasi lucru, e o solutie mai degraba pentru probleme de tip memorie insuficienta decat pentru eficienta, personal folosesc solutia asta pentru proiecte mari care au nevoie de surplus de memorie si pe care le accesez temporar de pe statii care nu sunt dotate cu suficienta memorie, dar pe statia mea de lucru am suficienta memorie sa fac ce trebuie sa fac.

| muciman a răspuns:

Salut,
Merge sa maresti memoria ram cu un stick dar nu se merita.
O placa ram e foarte ieftina.

| Cmd_Alex_1998 a răspuns:

SALUT! Da frate mareste dar numai virtual adica tu dupa ce ai facut acea chiestie cu maritul windows-ul tau va arata ca ai 4gb ram dar de fapt ai doi DECI REPET DOAR VIRTUALwinking si in plus o placuta ram este ieftina Si memoria ram este mult mai rapida. SPER SA TE FI AJUTAT! BAFTA!