| cryyyys a întrebat:

vreau si eu niste statusuri. dau funitza

5 răspunsuri:
| mafka a răspuns:

Iti dau un site unde sunt diferite caregorii de statusuri.o sa-ti alegi ti "www.statusurile.com"

| Cryss95_5314 a răspuns:

.Stiuu ca nu t` mai am sh nu`mi pare bine . Dar mai bine m` impac cu ideea decat cu tne time out
Catal0ghezi 0amenii dup` pr0priile preferintse, pui etichete fara cerintse . T` crezi destept? impusca`te devil

377.Incerk s` par vagab0anta, dar p` interi0r snt mai sensibila, ca 0rice fata!

378.Stiuu ca te-a durut cand m`ai vazut cu altul, te-am ign0rat cand te-am vazut . E0 stiuu ca t` d0are, dar nu uita, asa ai facut sh tuu cand ai f0st cu ea sad

380.P` tne t` privesk in alt fel, am vazut cva la tne c` n`am vazut la el :d

381.Sh ar fi bine s` fiuu singura kre c0nteaza pentru tne . Sa nu`tsi pese d` t0varasi, bar, prezentse feminine.
.
382.Sh p0tsi s` pleci acum, departe, undeva . Tuu n`ai intseles ca aici t` asteapta cnva batting eyelashes

383.Nu m` mai 0b0sesk s` te privesk, sa itsi s0ptesk v0rbe dulci cum ar fi "t`iubesc" 0rikm nu`ntselegi oh go on

384.E prea mult fum in jur, nu p0t zambii akma . Mintea ta b0lnava imi cere prea mult happy

385.L` plak baietii rai, n0ptsile`si petrek cu ei ;x, p` cand mamicile snt aksa linistite, n0i sntem in club mult prea ametite :d

386.Nu iert minciuni, nu cred cuvintee . Ci privesk d0ar inaintee : / 0oo0oo daa love struck /

387.Nu`tsi bate j0k, defapt nu p0tsi, n`ai d` cne . Caci v0rbele tale surde nu mai ajung d` mult la mne! time out

390.Fetele mele s` va spun cva: Baietii fara fete nu p0t rabda devil

391.Imi place cum t` mangai sh itsi fki incalzirea . Esti in stare d` 0rice . Kt d` perversa tsie privirea batting eyelashes

392.Faceti l0c ca vn fetele d` la bl0k, snt imbracate sp0rt, tari la gura . Ai grij` sa nu`tsi faca in mm vre0 figuraa :d

393.Baietii c0nduk lumea, ia fetele c0nduk baietii laughing

394.Traieste`tsi viatsa asa cum itsi este data, caci t0ate s` repeta dar viatsa nici0data love struck

395.T0t c` am d` zis itsi spun in fata, nuu degeaba am talentuu de a v0rbi despre viatsa . 0amenii d` azi au cate d0ua fetse sh numai stiuu nici s` respecte oh go on

397.Imi vne s` rad, am impresia ca esti tampit . C` draq tsi-am facut s` nu d0rmi linistit? De ce esti bulangiuu? Dc t` p0rtsi asa? De ce ***`mea, park` tsi-as fi facut cva.

398.Imi merge bine sh esti plin d` spume, t` 0ftici ca`s ascultata desi nu sc0t albume . M` pish p` l0curi in t0puri, p` premii sh sume . Tuu ziceai exact c0ntrariul, au f0st glume?

399.Snt prea putsini kre au curajuu s` nu se`ascunda, sa se arate lumii asa cum snt, fara s` minta . Fara s` incerce s` para c` nu v0r fi vre0data . Incerci s` fi baiat sh tuu d` fapt esti fata laughing

400.Credeam in 0ameni, m0rtsii l0r d` lighi0ane! Nu simt nimic ca am f0st trasa in piept d` prea multe pers0ane! Aveam in fata 0riz0ntul c0nturat d` viziuni, crezand in v0rbe, sinceritate sh pr0misiuni!

401.cand cnva te-a lasat s` pleci inseamna ca nu mai simte nimic pentru tne, dar cand cnva itsi intinde 0 mana d` ajut0r, aceea pers0ana sigur simte cva pentru tne winking

402.Snt 0ameni d` ***, n`au nimic d` castigat dar p0t sa`tsi fure visul ptr. kre ai luptat . Dak` nu esti in stare s` intselegi aceste rime, inseamna ca esti unuu de`al l0r, pishamas p` tne :d

403.T` p0tsi simtsi singur, trist, dar nici0data invins . P0tsi pierde, p0tsi gresi, p0tsi suferi, dar nu t` gandi s` aband0nezi . Priveste viatsa cu 0chi d` invingat0r sh ai s` vezi cat e d` frum0asa love struck

404.Zambete false, priviri pline d` ura, cuvinte aruncate`n vant, minciuna . Sh t0ate fara nici un m0tiv, am gresit din n0u, am 0ferit drag0ste unde trebuia s` 0fer indiferentsa...

405.Iubesk, iubesc un suflet kre fke ca lacrimile s` curga din ce in ce mai des p` 0brajii mei . Iubesk 0 inima kre nu m` vrea dar kre spune ca are nev0ie d` mne straight face

406.T0t c` vreauu acum e s` plec departe, sh am s`0 fac fara s` ma uit in spate . In fiekre n0apte 0 s` ma gandesk la t0ate, la c` s`a intamplat cu fiekre`n parte hee hee

407.acum e simpluu, nu mai e c0mplicat, sper sa`mi iauu adidasi sh s` ma apuk d` fumat . N`0 sa`tsi trimit mesaje, nu mi`e d0r, te-am sters d` mult din lista mea d` mess, tsi-am dat ign0re laughing

408.Nu p0t fi c0ndusa, deci nu`mi datsi lectsii, mart0ri snt peretii! Am un set n0u d` dejectsii, snt putsini cei p` kre ii admir, d`aia v0rbesk in sictir!

409.N`am auzit ca lumea v0rbeste cam mult, n`am timp s` stauu s` ascult, n`am timp d` v0rbe`n vant sh barfe . T0ate astea n`au cum s` ma afecteze, asa e, lasa-i s` c0menteze, invidia!

410.cand am prietenele langa mne nu mai am nev0ie d` nimeni, ele m` fac s` zambesk nu s` sufar, ele`s cele mai dulci pers0ane din viatsa mea love struck

411.Fi parsiva atunki cand crezi ca lumea t` iubeste, invatsa s` int0rci spatele cand nuu esti pretsuita . Invatsa s` te fki respectata chiar daca` nuu t0ata lumea te`nghite time out

412.M`am saturat d` t0tsi, d` minciuni sh rautatsi, d` prietenie falsa sh d` atata lumea h0atsa . Cne crezi ca tsi`e apr0ape t` l0veste p` la spate, d` atatea rele c` vezi nuu stii in cne s` mai crezi oh go on

413.Nuu t` enerva baiatuu meuu ca nuu`i nimic d` capuu tauu, nuu vezi cat ai decazut? Umblii cu panarame kre s` fwt! M`ai lasat p` mne pentru ea, n`am s` te iert in viatsa mea winking

414.Hai s`plutim, hai s` zburam, hai s` zambim, hai s` visam, hai s` fugim, s` evadam . Hai s` ne ascundem d` adevar, hai s` mintsim ca e perfect, hai s` fim suflet nuu 0biect!

415.Nuu sup0rtsi s` vezi cand altuu d` mana ma ia, cand imi spune cat d` mult ar vrea cu mne s` stea . Dar cand m`ai lasat s` plec? S` intseleg ca nuu tsi`0 pasat.

416.M` barfesti? stai linistita nuu m` jignesti d0ar imi aratsi cat d` c0pila esti! Dak` e0 snt subiect d` barfa, atnki tuu esti d0ar 0 tarfa! Tuu imp0triva mea, e0 mereuu deasupra ta happy

417.Nuu prefera frumusetsea kre este in zadar ci prefera caracterul kre este atat d` rar! Nuu`ncerca s` ma judeci dup` aparentse sauu dup` nieste v0rbe sc0ase d` niste zdrentse winking

418.Nu`s 0 fetitsa ke vrea numai cluburi, s` fiuu cantareatsa sauu s` dansez p` cuburi . Am nev0ie d` un tip adevarat, daca` as putea te-as schimba, dar am nev0ie d` un vagab0nt in viatsa mea love struck

419.Ptr mine s`ar apuca din n0uu d` sc0ala, d0ar e0 snt fata lui chiar sh atnki cand ma`nseala . Stiuu bine e d0ar 0 aventura g0ala, in inima la el d0ar e0 snt "campi0ana" love struck

420.T` plangi ca lumea nuu t` mai iubeste, dar n`ai habar ca t0t ce tsi se`ntampla acum e n0rmal . Snt d0ar simple c0nsecintse, cei dragi dispar cand esti avar, sentimente apar mai rar winking

421.Gandeste`te la ce a f0st, dar nuu regreta nimic, la urma t0ate se v0r judeca pan` sh lucrul cel mai mik sh cu t0ate ca am pus punct spunand ca s`a terminat sufletul va spune`n gand: "n`am uitat" straight face

422.M`am saturat d` texte cu aceleasi pretexte, incerci s` atragi fete cu aceleasi retsete . Hmm, lasa 0rice aere de star, 0rikm in seara asta nuu 0 s` pik la zar love struck

423.Femeia e ca 0 carte la`nceput vezi d0ar c0perta, s` p0ate transf0rma din R0me0 sh Julieta intr`0 pagina scrisa fara sens sh`n graba . In ke ea devine treptat Vaduva Neagra rolling on the floor

424.Vreauu s` te fac s` plangi, vreauu s` te superi, s` ma certsi sh s` ma iertsi . Vreauu s` spun pr0stii sh s` ma sarutsi zambind happy

425.N`am chef d` j0curi, s` nuu fki vre0 gluma pr0asta . E0 chiar t` plak, tuu zici: "lasa, lasa" . V0i devenii putsin mai mult decat "gel0asa" laughing . Suna ciudat dar chiar imi pasa love struck

426.N0i vb`im d`park` ne-am certa. cand spui: "ce mm fki? p` unde esti?" Inseamna ca vb`esti cu un prieten p` kre`l iubesti happy

427.Fie ca vrei s` crezi fie ca nuu, cei in kre ai avt incredere te`auu tradat . D` acum inc0l0 nuu t` mai crede`n nimeni sh ai grij` ptr kmultsi v0r s` te vda suferind.

428.Fiekre lucruu are frumusetsea lui, dar nuu 0ricne 0 vde! Adevarata frumusetse izv0raste din sublim sh simplitate love struck

429.cand n`ai ceea ce`tsi place, trebuie sa`tsi placa ce ai! Iubirea nuu p0ate fi cumparata, d` aceea cel mai bine ar fi s` gandim cu inima happy

430.Itsi dai prea multa imp0rtantsa, cand defapt esti d0ar un idi0t:d

431.Nuu`tsi fie teama, in drag0ste s` merge la risk, depinde d` n0r0k! Arata`tsi sentimentele cat esti in viatsa ptrk dinc0l0 d` m0arte p0ate fi prea tarziuu!

432.Dak` cnva t` iubeste cu adevarat nuu s` va uita nici0data daca` esti frum0asa, urata, grasa, slaba, cii s` va uita daca` sufletul tauu este perfect happy

| Cryss95_5314 a răspuns:

433.Invatsa s` iubesti cand inima tsi`e franta, invatsa s`iubesti cand mintea tsi`e pierduta. S` mergi cu capuu sus cand s0arta`tsi este cruda, s` stii s` ajutsi p` altii cand nimeni nu t`ajuta!

434.Alung trektul, simt prezentul, vd viit0rul, traiesc pentru mine, urasc durerea, reneg iubiea, iubesc viata, astept fericirea. Sunt succese care ne inj0sesk sh infrangeri care ne`naltsa day dreaming

435.cand ai aripile frante nu renuntsa la ceea ce ti-ai dorit. Nuu mai poti zbura, dar mai poti merge!

436.Invatsa s` ai mereuu un zambet ascuns in inima, lasa`tsi sufletul sa rada chiar si in cele mai triste clipe!

437.Am ramas la fel d` in0centa, diferenta este ca acum nu`mi mai e frica d` aparentse. Nuu`mi pasa d` nimeni, iubesc p` cine ma iubeste happy

438.Int0tdeaua s` te gandesti bine inainte d` a fke un pas in viata. Nuu uita ca doar un pas gresit t` fke s` devii un 0m pierdutwinking

439.Is it l0ve that keep us all alive => Este dragostea care ne tine`n viatabig grin

440.Fwa ceea ce-ti spune inima ca este c0rekt s` fki - pentru ca oricum vei fi criticat. Vei fi c0ndamnat indiferent c` vei fke :d

441.Chiar daca` in spatele unui vis s` poate ascunde un c0smar, nu uita s` crezi intne sh toate prblme disparr love struck

442. T0d0 l0 que hag0, l0 hag0 p0r ti! love struck

443.Nuu distruge visele, injecteaza speranta love struck

444.This is real, this isme, i am exactly were i`m supp0sed t0 be n0w => Acest lucruu este adevarat, aceasta este d` mine, eu am fost exact asa arfi trebuit s` fie sh acum :d

445.The 0nly pe0ple that y0u need in your life, are the 0nes wh0 pr0vw they nedd your theirs happy => Numai d` 0ameni d`care aveti nev0ie in viata ta, sunt cei care s` d0vedesk auu nev0ie d`tine in a l0r :d

446.We have changed but we`re still the same. => ne-auu schimbat, dar suntem ink` la fel.

447.Intseleg c` vrei s`zici, desi e evident ca tuu nu`ntselegi happy

448.S`aude "w0w", toti isi pun mainile`n cap, creadeauu ca. Auu scapat, nu m`am schimbat, sh nici n-o s-o fac prea curand, p` cuvant love struck

449.Asta`s eu, n`am ce s` fac, am vazut ce fete`tsi plac. Nuu`tsi mai da ochii peste cap, nu pot fi cum ai visat :p

450.Am renuntsat la mine pentru noi, iar viata mea a fost p` l0cul d0i.ne-a fost scris s` fim mereuu nefericitsi, sh tuu si eusad

451.Sh poate ai tsinut la mine, dar sa`mi aratsi n`ai stiut oh go on

452.Mi`e egal cu zer0 c` crede lumea asta pr0astahappy

453.Tocmai cand ne mergea asa d` bine, tuu renuntsi la tot? straight face

454.Tuu ai bagheta magica, da eu sunt zana. Hai s` vdem luna, hai sa-ti arat lumea. Hai s`mergem undva, numai eu cu tine day dreaming

455.Ink` te mai iubesc, nu mai vreauu s` gresesc, n`am stiut p` cine s` ascult. Haide, spune ca nu te-am pierdut, n`am crezutk vei pleca. E numa vina mea, int0arce`te la mine, stii ca t`iubesc :d

456.Nuu`ntseleg de ce s`baga altii, tuu aveai 0 viata cu mine, nu cu eihappy. scarbita d`unele pers0aneestraight face

457.Snt schimbata, exact cum ai zis ca nu 0 s`fiuu vreodatahappy

458. P0tsi s`fki c` vrei, esti liber happy

459.Am fost 0bligata sa-ti arat un zambet fals :d

460. Pune`te in fata mea sh asculta`mi inima, sh poate asa iti vei da seama ca p` tine t`vr0iabatting eyelashes

461.Iubeste`ma sh te voi fke fericit!talk to the hand

462.Am intseles ca ai deja p` altcnva, sh daca` trebuie s`plec, eu plec, dar nu uita ca amintirile raman indiferent de ce arurma. P0tsi s`rupi sh pozele le vei lipi`nap0i candvabatting eyelashes

463.Lumea`i invidi0asa, ne vb`este dar nu`mi pasa. Prietenele mele, t`vor sh ele happy

464. Fericirea mea e langa baiatuu cel iubesc; x

465.Nuu mai stiu c` sa fac. Am m0mentele n0astre`n cap day dreaming

466.M` iubeste prea mult p` mine ca s` mai ii pese sh d` tinewinking

467.Nuu poti s` inveti s`iubesti, decat iubind happy

468. D0ar el m` poate ridica, iar cand zb0r, nu e din cauza meabatting eyelashes

469.Nuu`mi pasa d` nimic cand suntem d0i si nu`mi pasa c` vb`este lumea despre noi. T0t ce`mi doresc e s` fiuu cu tine, t` iubesc, t` vreauu langa mine love struck

470.M` iei d`nevasta? Sunt cea mai fericita \:d/ T` iubesc, m` iubesti love struck. Nici unuu nu`i ca tine, da nici alta nu`i ca mine \:d/

471.Tuu, doar tuu ramai cu mine. D0ar langa tine imi e binewinking

472.N`am prieteni, doar cun0stintse. Nuu v` iubesc, doar imi snteti simpaticiwinking.Nuu`mi ajungeti la inima nici daca` imi intratsi prin vena :d

473.N`am nimic cu tine, doar nu t` sup0rt sh ti-as rupe capuu la orice orawinking

474.Traiesti pentru mine, iar eu pentru tine, sh imi place asa. Ma doare`n p***a d` voi mwa, doar el conteazawinking. Sunt fericita pentru ca existi tuubatting eyelashes

475.Snt dependenta d`tine, sapte zile p`saptamana happy

476.M` semnez a ta pentru t0tdeauna love struck

477.Prea t0xica pentru voi, sunt prea amara ca s` ma atingi oh go on

478.Vanilie sh ci0c0, n`as renuntsa la tine, nici pentru un mili0n d` c0c0 love struck

479.Sh m`gandesc, sh sper, sh am ambitsia mea, chiar daca` pic, m`ridik si nu voi renuntsa pentru ca ink` mai potwinking

480.M` las alintata blushing, m` las mangaiata :d, imi place ca m` d0resti love struck

481.Tuu stii ca nu vreauu un increzut cu p0rt0felul gr0s.Vreauu un baiat care s` ma intseleaga sh sa`mi vb`esasca frumos blushing

482.Lumea`mi spune sa`mi bag mintsile`n cap! Dar eu prefer s`ma dr0ghez cu tic`tac rolling on the floor

| Refuse a răspuns:

În viaţa ta va fi un băiat care te va face să suferi,te va scoate din minţi,te va face să plângi,să disperi, dar va fi băiatul pe care îl vei iubi cel mai mult.

Nu te gândi c-o să mai îndur multă suferinţă. Poate par o copila, dar sunt şi eu o fiinţă.

Când o fata întreaba 'Ce?' nu o face pentru ca nu a auzit, ci îti da sansa sa schimbi ceea ce ai spus!

Mă uit în telefon la mesajele de la tine, nu-mi vine să cred cum ți-ai bătut joc de mine.straight face

Tu știi doar să-mi reproșezi... Că nu am știut să mă port cu tine, că nu te-am prețuit... Bă, da greșelile tale chiar nu le vezi?

Mi-ai spus mereu că mă iubeşti, acum îmi spui că ai glumit. Pune-te în locul meu să vezi ce am simţitwinking

Mi-e greu să vorbesc de tine la trecut, oricât de mult rău mi-ai facut, nu pot să te uit.

Am încercat să te scot din viața mea am încercat să iubesc pe`altcineva am încercat să`mi iau gândul de la tine, dar orice aș face observ că mă mint pe mine.

Şi ce crezi că pe mine nu mă doare? Dar tu ai fost prost, şi ce plăteşti acum sunt greşelile tale.

Am pus prea multe virgule unde trebuia sa pun punct de mult. happy

Traiesc pentru asta, vreau ce-i mai bun \m/. Urasc proastele care doar o spun oh go on smug

Şi-un clasic adevărat: ti-ai dat seama ce-ai avut exact când s-a terminat!

Nu voi mai gresii ca la inceput, am crezut in vorbe si am pierdut.

Poate ca cer prea mult de la viata, dar nimic nu e imposibil!

Am văzut în oameni ce nu vroiam să văd vreodată; Iubirea şi ura cum lovesc ambele deodată!

Mi-e dor de anumiţi prieteni ce-au însemnat si inseamna mult!

Caracteru omenesc te lasa des fara cuvinte.

Îmi place să cred că o să te mai văd. poate nu azi. poate cândva!

Nici eu nu sunt ca ea. dar nici ea nu e ca mine!

Niciodata sa nu crezi ca ai gresit cu ceva in relatia voastra... daca e sortit sa fiti impreuna. veti fi!

De ce ma saruti asa? Oricum azi vei pleca. Nu vreau mila ta. stiu c-ai pe altcnva... sa nu spui ca ma iubesti. azi numai cred in povesti.

Şi cică visele se sting..de parcă le scoţi din priză!

Şi ştii că niciodată n-o să mai fie cum a fost. Şi multe lucruri acum nu mai au rost.

Ştiu ca nu-ţi pasă de mine! Mi-ai demostrat destul!

Când o persoană nu îţi poate răspunde la întrebare ori răspunsul este prea greu de spus ori prea dureros pentru tine!

Ne-am pierdut prea mult pe piese lente; Eu am glumit. tu ai pus sentimente.

Eu merit sa stiu adevarul si nu doar ce-ti este mai simplu sa-mi spui.

Cică acum sunt mare iar câteodată nu-mi permit să arăt cât de mult mă doare.

Aşa e în viaţă ştii? Pe toate le plăteşti! Pe toate le patesti happy

Bă! Ridică-te și fă ceva! Tu chiar crezi că dacă o să ceri ți se va da?

Niciodata sa nu înlocuiesti un suflet bun cu un chip frumos!

Pentru că nu toţi te văd aşa cum eştiwinking

Nu am realizat. n-am inteles ca totul s-a sfarsit..ca acel - te iubesc - a devenit un - te-am iubit -.

Ma bucur ca acum esti constient ce'ai reusit sa pierzi;

Hai arată că poţi..lasa-i mască pe toţi!

Am crezut in vorbe false si am dat`o`n bară; Pot să promit că nu o să fiu aceiasi si a doua oară!

E timid. îi e greu să-ţi spună că pentru el eşti cea mai bună!

Sa faci diferenta intre alte fete si fata ta. sa stii ca toate te vor.dar nici una nu te iubeste ca ea happy?winking

Mi-am dorit prea mult. ce nu imi trebuia!

Nu-mi cere iubire şi încredere când tu îmi oferi indiferenţă.

Oamenii mereu iti spun sa-ti urmezi inima; dar. ceea ce ei nu spun este daca atunci cand iti urmezi inima vei avea si un final fericit.

Este un defect tipic femeilor. parem dure. pentru a ascunde un suflet fragil;

Si tu poti fii ranit ...de`o fata :d nu uitahappy Si baietii plang Cateodata `:d!

Femeia ideala e iubita ta actuala nu tarfa de aseara!

Mi-ai spus ca sunt Egoista happy! Dar nu mi-ai spus ca am dat totul unei persoane ce nu merita NIMIC!

Baietii la care ne gandim se pot imparti in doua clase:baieti care ar trebui sa ne placa. dar nu ne plac. si baieti care nu au niciun motiv sa ne placa. dar ne plac;

Si poti sa`mi iei ce vreei cand am langa mine toti prietenii mei.

Si in cine crezi mai mult. Ala ti’ar mai da un shut` sa te vada la pamant!

Eu te iubeasc sincer şi asi fi făcut orice ca să‘ţi fie bine. eşti un prost că n‘ai apreciat ce aveai lângă tine!

Timplu trece repede nu-l poti oprii..chiar de vrei sa ma uiti tot iti vei aminti.

E greu o simti pe pielea ta da poate in acel moment e mai bine asa!?

Si dacă vreau sa iasa fum. stiu unde să dau foc!

Am avut multe dorinte care s’au implinit. am facut multe greseli. dar pe toate le-am' platit.

Si n’am sa uit niciodata peste cate am trecut. si n’am sa renunt niciodata sa lupt.

Pentru mine exista un singur fel de succes: acela de a face din propria viata ceea ce imi doresc;