| alexmoarti12 a întrebat:

Heyy TPU! Daca incarc telefonul si el are inca baterie se poate intampla ceva cu bateria sau cu telefonul ( am Samsung galaxy trend lite ) funda pentru cel care ma lămureşte!

Răspuns Câştigător
| Zacku53 a răspuns:

Nu dar daca are bateria full si sta multe ore la incarcat bateria se va umfla si nu va mai tine mult happy

5 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Nu se întâmplă absolut nimic. Doar descărcările complete (atunci când telefonul se oprește), pot dăuna duratei de viață a acumulatorului.

| gelu1970 a răspuns:

E mult mai sanatos sa respecti ciclurile de incarcare-descarcare a bateriei. in general are viata mai lunga. ca sunt momente in care incarci fara ca bateria sa fie complet descarcata nu o sa pateasca nimic. insa daca o faci destul de des o sa-i scurtezi viata.

| MarianAlex112 a răspuns:

Nu

| Alex299 a răspuns:

Da bateria te va tine mai putin pana va ceda asa ca lasa-l pana bateria ajunge la 20%

| Agregon a răspuns:

Buna! si eu am telefon ca al tau si nu l-am formatat corect asa ca pentru a-l folosi o zi intreaga, seara la culcare il pun la incarcat, fie ca e bateria 20% sau 10%. mie personal nu mi s-a intamplat nimic cu el, si il am cam de o luni si...