| Bloxx a întrebat:

Heyyy! De ceva timp ma tot suna unu' la ore nu prea normale, ba cu numar ascuns, ba cu afisarea numarului. Am un nokia 5230. Cum as putea sa ii blochez numarul fara a-mi schimba numarul meu de telefon? FUNDAAA!

Răspuns Câştigător
| monstrulet a răspuns:

Daca ai symbian sau alt os poti instala aplicatii pentru asta.

4 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Redirectioneaza-i apelul la altcineva cu care nu esti pe bune!

| KiddFaraSentimente a răspuns:

Nu stiu daca la toate telefonele se poate.
Am avut inainte Samsung U600 si era undeva la Apeluri, Reject List, dar acum am Lg Gt400 si am cautat si nu am gasit.
Si pe mine ma suna noaptea cu nr ascuns, asa ca inainte sa ma culc il pun pe silentios, si cand ma trezesc il pun la loc pe normal, si cand ma suna ziua inchid, sau nu raspund.

| RăzvannRăzviii a răspuns:

Salut. Problema nu se poate rezolva de la telefon, pentru ca are doar Symbian OS. Te duci la Orange/Cosmote/Vodafone si ceri sa ii se afle numarul si ei sa-l blocheze pentru tine de pe SIM. Daca ai avea un iPhone sau un telefon cu Android OS ar fi mai usor pentru ca ele au deja aplicatii care fac acest lucru. Deci ca raspuns, du-te la firma de la care ai cartela si cere-le sa afle numarul necunoscutului si sa-l blocheze

| stweety10 a răspuns:

Intra la setari apeluri la apeluri repsinse si bagi numarul lui, si apoi bagi sa iti respinga si apelurile cu numar privat.