| anonim_4396 a întrebat:

Hi! Am o problema cu antivirusul. Am avut instalat AVG 2015 si l-am dezinstalat pentru ca nu mai functiona bine. Vreau sa instalez un alt antivirus dar cand pornesc instalarea, imi spune ca antivirusul precedent este inca instalat. Am vazut ca in locul unde a fost instalat inca mai sunt cateva ramasite si am incercat sa le sterg dar imi da eroare: un folder sau un fisier este inca deschis in alt program. Din cauza asta? Ce pot face ca sa rezolv problema? Ajutor urgent!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ar fi trebuit sa folosesti programul de dezinstalare de la AVG si atunci n-ar fi ramas urme.
Descarcă şi instalează un program numit Unlocker, acesta va sterge toate ramasitele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da restart la calculator si dupa stergi folderul si daca tot nu merge intra in safe mode si il stergi