| Lustra a întrebat:

Hi! Am un controller compatibil cu PS3(e un controller de la Hama, dar are aceeasi structura ca unul de PS3 si e compatibil).
Controalele analog(sper ca am zis bine, alea de se rotesc 360), merg destul de greu in sesul ca scartaie iar asta pune in dificultate unele jocuri jucate cu el.Nu pot juca niciun joc shooter deoarece abia pot sa tintesc din cauza analogului si nu numai.
Niste solutii sa-l fac sa nu mai scartaie si sa mearga fara probleme?

2 răspunsuri:
| RaduMihaiRadu a răspuns:

Salut. Am si eu un controller pentru PC si nu stiu ce face butonul ANALOG. Imi poti explica si mie, te rog?

| Lustra explică (pentru RaduMihaiRadu):

Butonul ANALOG e acel buton rotund ce se invarte 360,