| Krogan a întrebat:

Hi! As vrea si eu sa imi fac propriul meu anime /desen, ati putea sa imi dati un tutorial+programele care imi trebuie pentru a realiza un anime, pleasa? big grin, Dau fundita pentru cine ma ajuta; D

4 răspunsuri:
| MariMariaMariuca a răspuns:

Sunt multe. O sa iti dau preferințele mele.
Dacă vrei sa iti faci manga mai întâi, poți sa iti iei Manga Studio Debut 4. E foarte bun și are tutoriale pe net.
Dacă vrei direct cu anime, încearcă After Effects de la Adobe. Ăsta e folosit și în Japonia. Și are și tutoriale pe net.
bafta! happy

| Krogan explică:

Pleasse*,sorry about this. XD

| VastoLorde01 a răspuns:

Trebuie mai intai facuta manga.
Pe urma la animare nu ma pricep dar oricum iti trebuie studio....ca trebuie sa dublezi vocile si alte chestii...