| anonim_4396 a întrebat:

Hi! Ce antivirus este ft bun pentru windows 7?! Si usor de utilizat daca se poate. Un link de unde sa-l gasesc? Clar funda! Daca aveti nevoie de detalii, eu am Windows 7 Ultimate 32-bit SP1.

Răspuns Câştigător
| Adrean a răspuns:

Avast sau Avira. PS - am avira si sunt foarte multumit

4 răspunsuri:
| Iunix a răspuns:

Conform mai multor site-uri cele mai bune programe antivirus ar fi :
Pe locu 1 : Bitdefender
Pe locu 2 : Avast
Pe locu 3 : Avg

Eu îți recomand Avast, e bun și nu consumă multe resurse. În schimb Bitdefender consumă foarte multe resurse, de exemplu, după ce am instalat bitdefender, laptop-ul meu ( procesor 2, 4 GHz 4 GB memorie ram ) se aprindea în 1-2 minute iar dacă rulam o scanare nu mai puteam să-l folosesc pentru-că laptopul se mișca foarte greu.
Deci după mine Avast e cel mai bun.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Îţi recomand Avast 2015 ( v. 10 ) GRATUIT în limba română;)

Îl poţi descărca de la linkul oficial :
https://www.avastantivirus.ro/download-antivirus/

Eu îl am de vreo 5-6 ani şi NU am avut probleme cu viruşii :)

Toate cele bune!

| untu a răspuns:

Recomand Kaspersky Internet Security 2015, este foarte bun fiind pe locul 2 in topul celor mai buni antivirusi testati dupa BITDEFENDER! Vezi la www.av-test.org!

| itextrat a răspuns:

Ti-as recomanda ori Eset, ori Bitdefender, ori Kaspersky.
Gasesti niste reviewuri in romana aici: http://www.digitalcitizen.ro/securitate