| Nixs a întrebat:

Hi.De doua zile laptop-ul meu nu mai merge.Cand incerc sa il deschid imi apare ecranul albastru.Cred ca unii dintre voi stiti sau ati auzit de blue screen of death.Ideea e ca mereu ma pune sa apas pe F8, iar dupa, imi apare o lista.Si orice as apasa,se restarteaza si iar imi apare fetisoara aia trista. Nu stiu,am incercat sa intru in safe mode,dar nici acolo nu imi da voie. Vreo solutie? Dau funda. *btw, scuze daca (,) categoria e gresita.

8 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Trebuie reinstalat windows-ul, sunt fisiere corupte care nu ii permit sa mai porneasca.

| untu a răspuns:

Cand deschizi laptopul sa apesi pe tasta F8, apasa,, REPAIR YOUR COMPUTER"- STARTUP REPAIR cu restaurare(RESTORE)! Daca nu merge du-l la service!

| Surtulecs a răspuns:

Buna! Inainte de a se deschide laptopul, iti apare macar imaginea neagra unde iti arata datele si informatiile (de exemplu F10, F12 ) sau macar apare sigla windows starting? sau direct albastru?

| Nixs explică (pentru Surtulecs):

Imi apare imaginea neagra cu informatii, apoi sigla cu windows starting, apoi se blocheaza si apare ecranul albastru

| K0sti a răspuns (pentru Nixs):

Si nu reinstalezi windows-ul, sau stai si te uiti la el si-l admiri?

| Surtulecs a răspuns (pentru Nixs):

E din cauza windosului, ori niste fisiere sterse sau virusate, iti spun toate astea pentru ca si eu am patit asta... numai ca la mine imi aparea si desktop-ul cu iconitele respective pentru 5 minute apoi imi aparea acel albastru. La mine era vorba de virusi! Mi-am luat un antivirus si un program pentru recuperarea fisierelor windows pierdute din cauza virusilor! Deci daca iti apare desktop-ul, e bine atunci, mai ai sanse sa-l repari fara sa-l reinstalezi! In concluzie daca iti mai apare si desktop-ul sa-mi lasi un comentariu, ca poate te pot ajuta! =D

| Mareacluj a răspuns:

Schimba windowsul, si eu am avut fix problema asta

| funnnyman32 a răspuns:

Salut! Formateaza-l daca nu stii, cheama pe cineva care se pricepe.
Este cel mai bine iti reinstalezi tot de la 0 si gata trebuie sa mearga, bafta!