| paulacarry a întrebat:

Hi. Exersez de o zi programarea in C++ si nu stiu cum sa fac sa nu se inchida programul cand in rulez, adica am scris programul si am dat run, se deschide o fereastra neagra si se inchide intr-o fractiune de secunda, nu am facut programul in consola.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pune ca si ultima instructiune o citire de variabila

| paulacarry explică:

Am uitat sa mentionez ca vreau sa il fac sa stea deschis ca sa pot vedea ce afiseaza.

| dZZanK a răspuns:

Salut.
O solutie ar fi sa pui un SYSTEM("PAUSE") la sfarsitul programului.

| paulacarry explică (pentru dZZanK):

Am incercat si asa si cu return 0 si tot da eroare

| dZZanK a răspuns (pentru paulacarry):

Atunci pune
cin. ignore();
cin.get();
la sfarsit.