| rossonero593 a întrebat:

Hi! happy
Mi-am luat recent un sistem desktop cu un procesor AMD FX-6350, cu 3, 9 GHz. Coolerul stock de pe el mi se pare de proasta calitate, temperatura imi urca si pana la 63 de grade C. Mai mult, ajunge si pana la 6500 de rotatii/minut, implicit o galagie foarte mare.
Doresc sa pun alt cooler. Am un buget de maxim 100-150 de lei pentru asa ceva. Mentionez ca am o placa de baza MSI 970A-G43, socket AM3+.

Răspuns Câştigător
| Me2 a răspuns:

Cu 100 lei iti recomand acest deepcool, il are un prieten pe phenom 965 si chiar si la 1.600 rpm este silention, fata de cel stock e la ani lumina
http://www.pcgarage.ro/coolere/deepcool/gammaxx300/

Daca vrei ceva mai calitativ, acest thermalright, care este si mai silentios, si foarte eficient
http://www.pcgarage.ro/coolere/thermalright/true-spirit-120m-bw/

| rossonero593 explică (pentru Me2):

Ala la 150 de lei mi-ar incapea in carcasa asta? http://www.emag.ro/......EQB7DBBBM/

| Me2 a răspuns (pentru rossonero593):

Incape fara probleme, e facut special pentru carcasele mai mici, incape si intr'un mini tower, carcasa ta e midi tower, deci da

| rossonero593 explică (pentru Me2):

Merci mult. mi-as mai luat un ventilator de 80 mm si unul de 120 mm. imi poti recomanda, te rog, 2 modele si aici? sub 30 de lei sa fie, si cat mai silentioase happy

| rossonero593 explică (pentru Me2):

Iti multumesc. happy

6 răspunsuri:
| Gabitzu246 a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/coolere/scythe/katana-4/, coolerul sotkc de la amd-uri sunt varza, vezi daca iti place asta, oricum uitate peste mai multe modele nu il lua imediat ca poate gasesti la preturi mia bune.