| mih5a a întrebat:

Hi TPU! Problema cu sunetul. Dupa ce am reinstalat windows-ul si am instalat driver-ele nu se aude nici un sunet din calculator si nici nu imi apare iconita in taskbar. Ce pot sa fac?

6 răspunsuri:
| akka4 a răspuns:

Reinstaleaza din nou driverul pentru sunet. poate din graba le-ai rulat pe toate odata si ai sarit vreun pas la instalarea sunetului.winking am patit-o si eu de multe ori.

| mih5a explică (pentru akka4):

Cand intru in Sounds and device settings imi apare ca si cum ar fi ceva inactiv.Sa stii ca am reinstalat driver-ul dar tot nimic.

| akka4 a răspuns (pentru mih5a):

Si cand pui jack-ul in placa de sunet (verde) nu iti apare programul pe desktop?

| akka4 a răspuns (pentru mih5a):

Incearca sa pui jack-ul in alt canal : in rosu sau in albastru si ii faci configurare pentru speakerwinking

| mih5a explică (pentru akka4):

Am incercat dar nu imi apare sa ii fac configurarea.Am pus jack-ul pe rand in ambele canale dar nimic.

| akka4 a răspuns (pentru mih5a):

Incearca sa mai instalezi odata windowsul. daca nici dupa nu iti merge, va trebui sa schimbi placa de sunet. costa cam 20-25 leiwinking